Comanch

Jak převážet balónky s heliem?

Ahoj,
na jednu dnešní akci bych rád koupil balónky a nechal je naplnil heliem. Budu je muset převést autem a bojím se toho, že by mohly v tomto vedru v autě prasknout.

Je to možné? Reaguje nějak helium na vysokou teplotu vzduchu v uzavřeném prostředí? Nebo co když se dotkne rozžhavené kapoty auta?

Díky

Nejlepší odpověď
arygnoc

samotné hélium je inertný plyn, teda nereaguje takmer s ničím.
reaguje balónik (tá guma, plast), teplo ich môže poškodiť.
ideálne je zohnať bombičku s héliom a plniť až na mieste.

Další odpovědi
pokazdejinak

už je asi pozdě, ale příště si objednej třeba něco takového:

http://www.balloon-time.cz/?gclid=C­M31hvWu6bgCFcWV4Qod3i­gARw