opa

Jak přetáhnout do překladače text?

Pořebuju přeložit stránku z němčiny do češtiny.Oskenoval jsem text a uložil do složky.Ale teď to nemohu zamodrat a přetáhnou do překladače-Googl.Jak bych to mohl udělat?Děkuji.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Jednoduchým oskenováním vznikne jenom obrázek (fotografie) textu. Pro získání editovatelného a přenositelného textu (písmenek) je třeba ten oskenovaný obrázek elektronicky přečíst, speciálním programem rozeznat jednotlivá písmenka. Ten proces se označuje zkratkou OCR. Pokud tohle neumíš a OCR program nemáš a jde o krátký text a budeš to dělat jen jednou, skoro bych to radši ručně přepsal. Nastavit program OCR, aby dával soustavně bezchybné výsledky, není úplně jednoduché a dobré OCR programy (třeba ABBYY Finereader) nejsou zadarmo. A třeba z rukou psaného textu je to kolikrát problém i s ním.
Jinak ano, jsou i OCR programy on-line. Mám s nimi dost rozporné zkušenosti. Takže vyhledat OCR online, poslat tam obrázek textu a zkoušet, jestli se povede.

Další odpovědi
ivzez

Jak dlouhý je ten text? Jestli není dlouhý,
vložte se obrázek, podívám se na to.

Jinak zkuste některou OCR službu online (z hlavy si nevzpomenu na odkaz,
ale snad někdo doplní). Počítejte ale s tím, že převod obrázku na text nemívá
dobré výsledky.

Jiří Bohumil

Naskenovat do .pdf a pak otevřít v PDFelement6pro. Pak označit potřebný text, zkopírovat a vložit do překladače. Někdy je nutno text v překladači trochu opravit podle předlohy, bývají tam drobné chyby.
Odkaz na stažení PDFelement6pro – jde o freeware:
http://www.sta­huj.centrum.cz/?g[s]=PDFelemen­t+6+pro

magorvkleci

třeba www.onlineocr.net