LuciKrizova

Jak přesvědčit rodiče, aby mi koupili psa?

Nejlepší odpověď
elkon

Do bytu pes nepatří, každý pes potřebuje volnost. Chování psů v bytech bych zakázal, je to týrání zvířat.

Další odpovědi
cochee

@elkon: s tím bych zas až tak nesouhlasil, jsou plemena vyšlechtěná přímo na gauč, ale zrovna jorkšér je zabiják potkanů a ne gaučák, i když se tak dneska používá. Problém psa v bytě je spíš problém pro sousedy. Málokterý pes drží pysk a to jde za chvíli o nervy, zrovna tenhleten malý smrad patřívá mezi nejuřvanější. Pokud to tak bude a některý ze sousedů bude z toho druhu, že si nenechá jen tak s**t na hlavu, tak bude problém velmi brzy. A to bude problém ne pro mladou tazatelku, ale pro její rodiče.

lukasjirsa

Ahoj, nejlépe je asi přesvědčíš tak, že vyvrátíš jejich pochybnosti. Rodiče nejspíš mají strach, že se o psa nebudeš starat a práci budou mít oni. Ukaž jim, že dokážeš každé ráno vstát v 6 hodin a jít se psem na půl hodiny ven (skutečně vstaň a jdi sama). Dokaž, že ho budeš krmit, česat apod. Pak uvidí, jak moc psa chceš a že vše zvládneš.

Bohužel mohou mít (oprávněně) strach i z nákladů, viz https://mazlou­n.cz/pes-rocne-prijit-desitky-tisic-korun/
To bys mohla řešit jedině nějakou brigádou, ale nevím, kolik ti je a zda na ni můžeš. A pak je zde riziko, že pes bude štěkat a obtěžovat sousedy. Ale jsou plemena, u kterých je tento „zvyk“ vzácný.

Zdroj: https://mazlou­n.cz/dle-umisteni/do-bytu/

Edison

Podívej se tady do archivu. Rad je tu plná… zadel.