Sabina Míško

Jak přesvědčit rodiče, aby mi koupili psa?

Bydlíme v paneláku a moc si přeju mopse. Rodiče ale říkají, že psa nikdy. Co mám dělat?? Přitom mops se hodí do bytu, protože nepotřebuje tolik pohybu. Už nejsem malá a vím, že je to starost a že to není hračka. Co dělat??

Jak přesvědčit rodiče aby mi koupili psa

Nejlepší odpověď
annas

V paneláku není pes ideální. Rodiče určitě vědí, proč vám psa nechtějí koupit.

Nevyužila jste našeptávač, otázka se pravidelně opakuje, nejméně už je po 20., proto si rady pročtěte. Mohla jste je mít hned.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Jak%20p%C5%99es­v%C4%9Bd%C4%8Di%20ro­di%C4%8D%20o%20kou­pi%20psa

Další odpovědi
elkon

Pes v paneláku je chudák. Pes potřebuje volnost.

led

Ani sa im nedivím. Tu nejde o dočasnú hračku, ale o živého tvora, o ktorého sa treba starať a chodiť s nim von za každého počasia, aj keď sa ti nechce.

Tiež bývam v paneláku.
Môj prvý pes bolo malé šteniatko, práve takýto darček pre dieťa. Po čase dieťa prestalo baviť, že sa musí oň starať a nemá čas na zábavu, tak hľadali niekoho, kto by si psa zobral k sebe. „nemôžme ho mať, lebo otec má alergiu“ a tak u mňa potom dožil nasledujúcich 18 rokov.
Druhý pes bolo 4 týždňové šteňa, odmena za vysvedčenie, ktoré po začiatku prázdnin, keď zjavne dieťaťu odoberalo čas o jeho zábavu, vykopli z auta na hrádzu napospas osudu. A osud zasiahol, šteniatko docupkalo na svojich slabých labkách do neďalekého sídliska a dnes má 15 rokov.

Ale, starať sa o zviera znamená, že sa mu musíš venovať, aj keď sa ti nechce, zadovážiť mu stravu a lieky, aj keď sama nemáš za čo jesť…

Drap

Chvíli počkej, až budeš plnoletá. Osamostatníš se, budeš si na vše sama vydělávat a můžeš si pořídit třeba 5 psů. Je vidět, že rodiče jsou moudří s životní zkušeností.

Edison

Není lepší si k obědu udělat třeba vepřový koleno?

da ny

Co dělat?
Počkat, až budeš dospělý, finančně samostatný člověk.
Pokud zvládneš zodpovědnost a péči o psa, pak si ho pořídíš.

Rybí stehno

Plně rozumím tomu, že by sis přála pejska ale rodičům nejspíš rozumím ještě víc. Nejde pouze o starost ale také o finance- očkování, veterina obecně (nemluvě o tom, že mopsíci mají spousty zdravotních problémů). Co takhle udělat s rodiči kompromis a zkusit prozatím nějaké menší zvířátko?