jey

Jak presvedcit cibulku Amarylis aby se rozdovadela , vyrazila a eventuelne vykvetla ?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-nekdo-zkusenosti-s-pestovanim-pokojove-kvetiny-amarylis

Další odpovědi
skorcovaz

Údajně o kytičku nesmíte zas nějak extra pečovat.. Vykvete (tedy bude se připravovat rozmnožovat), když ucítí nebezpečí, když má pocit, že uhyne. Tím pádem vykvete, v rámci snahy zachovat rod.

Zdroj: Kolegyně – její vlastní zkušenost

stana73

Přes zimu ji mám v chladu a nezalejvám.Cibulka se zatáhne a odpočívá.Na jaře ji dám do tepla na okno a začnu zalejvat a ona vylítne ja blázen :) .Taky pomůže Kristalon plod a květ.

čárlí

Nejdříve ujasnění rostliny, protože většinou za amarylis je považována podobná rostlina hvězdník (používá se i název zornice). Pokud řemenovité listy během vegetačního klidu skoro všechny odumřou je to hvězdník neboli Hippeastrum. Pokud zůstávají i během příští vegetační sezony podobně jako u klivie bude to spíš Amaryllis

Postup pro hvězdník:
Od října do března vegetační klid, tj. nezalévat a uchovávat v teplotě cca 5–8 st, může být i krátkodobě až 3, ale teplotu nedoporučuji klesnout k nule. V tu dobu je dobré mít ji na světle nikoli ve tmě.
V březnu začneme pozvolna zalévat. Rostlina začne rašit, staré listy odumřou pokud už do té doby neodumřely. Potřebuje intenzivní světlo jinak se listy vytáhnou a ohýbají.
Během vegetace potřebuje živiny ,hnojit do každé zálivky přidat trochu tekutého hnojiva (na 10 l konev jeden až dva uzávěry od hnojiva).
Pěstuji je již dlouho. Pokud nemá vegetační klid nekvete, pokud se doatatečně něhnojí je slabá. Mj. vyžaduje i dostatečné osvětlení, může být v létě venku na půldenním oslunění.