Puleček

Jak přesunout fotky a videa z tabletu na SD kartu v Androidu? Půjde to asi jen přes průzkumníka /explorer/.

Jak poznám, které soubory to jsou?

Nejlepší odpověď
MichaelOffic

V telefonu/tabletu to je z 99% složka DCIM/camera nebo DCIM/photo. Explorer určitě na to stačí. Ve fotoaparátu tabletu/telefonu jde rovnou nastavit jako úložiště SD karta.

Další odpovědi
Kepler

Samozřejmostí je, že každý soubor musíš mít pojmenovaný. Já používám jako správce souborů Total Commander. Práce s ním je velmi jednoduchá – jakýkoliv soubor přetáhneš z jednoho okna do druhého pouhým tahem myší. Zde je verze pro android volně ke stažení: https://mujsou­bor.cz/mobilni-nastroje/total-commander-mobilni#prehled

Jiří Bohumil

Úplně jednoduše jak už píší kolegové.
Jinak osobně „fotím“ přímo na SD kartu (ale možno i do interní paměti), pak si v NB vytvořím tematickou složku s názvem „akce“ (na př.: 25 Chtata 1.3.2017) do ní zkopíruju fotky k dané akci.
Nechám je uloženy v NB, pak je ještě zálohuju na ext.HD. Z SD karty v mobilu(tabletu) fotky smažu a zpět na SD kartu si nakopíruju, pro prohlížení, z NB už kompletní složku s fotkami k dané akci. Složky čísluju postupně, tak aby byly posloupně podle data pořízení.
Totéž a stejně provádím i s videi. Ta pouze k danému tematu „sestříhám“ a nevytvářím složky, pouze přímo konkrétně pojmenovaná videa.

aliendrone

Možností je dost. Např. kartu dáš do tabletu a v něm to přesuneš jakýmkoliv správcem suborů – např. již zmiňovaným TC či integrovaným. Nebo přes BT, Wifi… prostě to co máš k dispoici nejjednodušší­ho/nejrychlej­šího.

Soubory poznáš podle jejich jména a koncovky (ta určuje typ souboru – audio, video, atd.)

anonym

k Total commanderu jen poznámka, zkuste raději Double commander zde https://doublec­md.sourceforge­.io . Od pohledu ani funkčně ho od Total Commanderu nerorzeznáte ale narozdíl od něj je zcela zdarma a je dostupný pro mnohem širší škálu platforem včetně Mac a Lin.