huxa

Jak přestat vidět bludy ve tmě?

Pokud jsem střízlivý, vidím ve tmě bludy. Včera při chůzi po chodbě zapnout vypínač (5m) jsem viděl/cítil, jak jsem málem narazil do postarší ženy, zprvu jsem si myslel, že se jedná o mou matku, ovšem poté mi došlo, že to není skutečná osoba. Při usínání jsem viděl sedícího muže, jak vedle mé postele pije čaj či kávu. Pár dní dozadu zase dobrého kamaráda, jak sedí na židli (také u postele) a naráz mu padá nepřirozeně hlava ke straně, za ním navíc někdo stál.
Jak se tohoto zbavit? Usnout můžu jen s rozsvíceným světlem a puštěnou televizí. Přes svůj odpor k víře v posmrtný život bych možná i uvěřil na duchy…

Nejlepší odpověď
orwell

Indiáni měli radu: Sáhni si na to! Buď se s tím popereš, nebo se to rozplyne.

Další odpovědi
anonym

Takovouto představivost lze jen závidět. Strach z bludu je samozřejmě hovadina. Co není skutečné, ti nemůže skutečně ublížit… Stačí najít původ strachu – ideálně konfrontací psychologa, či tak. Ovšem postačí převedení této představivosti na libější akty – zapoj do toho vědomé snění – o tom jak jako superhrdina ovládáš superschopnos­ti atp.

anonym

Přestat pít alkohol v takové míře jak jste zvyklý a vedlejší účinky zcela jistě ustoupí.
Doplňuji:
Matesax – Strach z bludu může z člověka udělat úplnou trosku,takže není co závidět,ale souhlasím s tím,že když je opilý je to king a když vystřízliví,tak kňučí ja křeček v noční košili.

pusinka50

Nechci tě strašit, ale jsi pravděpodobně dost psychicky nemocný. Jakou nemocí trpíš, na to ti dá odpověď pouze psychiatr. Doporučuji návštěvu u něj a popovídat si s ním, ale opravdu upřímně, čím vším trpíš. Psychiatr diagnostikuje nemoc a předepíše ti léky. I různé psychózy, schizofrenie atp. se dají pomocí léků udržet na únosné míře pro život, aby člověk již netrpěl bludy a halucinacemi. S návštěvou lékaře neotálej.

http://www.psycho­sy.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=50&I­temid=2

huxa

Pumík-strach ze tmy mám již od mala, to samé s bludy. Poslední cca. dva dny jsem ovšem viděl poprvé jasné hrany postav.

anonym

V tom případě je "přirozeně"vše v naprostém pořádku,všichni démoni nejsou zlí?!

huxa

Matesax-dnešní psychologie je dle mého bohužel stejné šarlatánství jako například astrologie. Za posledních pár let se sice hodně změnilo, ale stále se lpí na starých, plesnivých kořenech.
Strach z bludu je samozřejmě hovadina, stejně jako strach z pádu letadla, ovšem tak, jako ti na strach z létání nepomůžou tvrdá čísla, tak si nemůžeš jen tak začít představovat, že mrkneš a dotyčná osoba bude propálená tvýma laserovýma očima.

anonym

„Pokud jsem střízlivý“-Vše co se zdá být proti vám,nejspíš bude s vámi,stačí to jenom pochopit a ne kňučet a odsozuvat,samoz­řejmě musíte chtít sám.(jen doufám,že „nemelete“5. přes 9.,protože jestli ano,tak buď pijete jak komár,nebo jste ve vývinu a čas vše srovná přesně tak jak jste hoden.

huxa

Tykej mi. Bude se mnou psycholog? Vyplakat a pro morální podporu si můžeš zajít za kamarády či rodinou, psycholog má dojít na to, čím trpíš a vyléčit to.

anonym

Psycholog ti ukáže pouze směr,ale složit už se musíš sám a bacha na psychiatry,ti tě akorát nacpou patákama.