bolak

Jak přesně to bude probíhat, když někdo bude dlužit bance peníze který nebude mít? (v řádu desítek milionů)

Čili peníze který nejspíš nebude schopen splatit za celý svůj život. Půjde do vězení a co potom? Tím že si odsedí trest, tak se dluh ruší? Nebo až vyjde, tak mu dají místo ředitele nějakého státního podniku, aby na ty splátky měl, nebo jak to tak chodí s těmito lidmi?

Odpovědi
Dochy

Říká se: Když dluíš bance milion, máš problém. Když miliardu, má banka problém.

Do vězení jen v případě, že budeš odsouzen. To znamená, že se Ti prokáže nějaké protiprávní jednání (krádež, podvod, nedbalost při správě cizího majetku, apod.). Pokud budeš dlužit proto, že sis půjčil do podnikání na materiál pro výrobu a někdo Ti ho ukradl, či před splacením dluhu někdo přišel s levnější výrobou a ty se můžeš jít klouzat, protože nemůžeš konkurovat, pak pravděpodobně sedět nepůjdeš, ale dlužit budeš dál. Dluh se s Tebou potáhne celý život. Můžeš se pokusit o oddlužení, ale jsou na to dost přísné podmínky, věřitelé musí souhlasit a musíš splatit nějakou část dluhu během pár let. Ev. se zkusti s věřitelem dohodnout na prominutí (části) dluhu, ale nejsem si jist, jestli v našich podmínkách na to někdo (zvlášť banka) přistoupí.