mandat

Jak přesně se vyhlašuje samostatný stát?

Musím zajít na nějaký úřad, nebo to stačí veřejně prohlásit a zajít na pár ambasád, aby to uznaly?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Nelze, už tu tento případ byl......to by si třeba kdejaká partička zbohatlíků vyhlašovala státy jak se jim zlíbí a to ani nemluvím radši o možném zneužití různýma mafiánskýma skupinama. To je proces který jako jednotlivec nejsi schopen zvládnout. Většinou je krvavě zaplaceno a musí to projít schvalovacím procesem od uznání zbytku světa až po OSN. Ale opravdu detaily nevím.

Další odpovědi
Hamon

b je spravne. Ale to uznani nebude samo sebou, tim min pokud jde o tvuj vlastni stat.
Doplňuji:
Doporučuju pozornosti Hutt River. Mimochodem, zakladatel tohoto knížectví vyhlásil Austrálii válku a vzápětí požádal o příměří (nebo snad kapituloval?). Na základě platných zákonů tím pádem nemohla Australská vláda jeho území obsadit :) Četl jsem to kdysi v nějakém tištěném médiu, takže zdroj nemám.

Lamalam

Samostatný stát jsem ještě nevyhlašovala, ale myslím, že stačí vydat příslušnou deklaraci, nejlépe na základě referenda. Na žádný přihlašovací úřad se s tím nemusí.

Nuk nuk

Teoreticky si stačí oplotit pozemek, namalovat znak a vlajku, na pozemku si stoupnout na pařez a pronést vyhlašující proslov. V praxi je to ale mnohem složitější, především musí stát uznat jiné státy a především jej musí uznat OSN. Rádoby samostatných ale neuznávaných nebo jen málo zeměmi uznaných států je na světě celá řada.