libunka kika

jak presne se bakterie stafilokoka dostava na misto kkde zacne pachat skodu

Odpovědi
zzzzz

Těch stafilokoku je několik druhů. U nás v nemocnicích nebo různých ústavech je nejrozšířenější MRSA takzvaný zlatý stafilokok. Dostane se do těla přes ránu a rozšíří se po těle. Je to způsobeno nadměrným desinfikováním a nadměrným užíváním antibiotik. Ten stafilokok je vůči tomu už odolný a to prostředí mu vyhovuje. Nakaženého člověka musí dát na izolaci. Ta místnost se pak musí osvítit speciálním světlem.