mandat

Jak přesně probíhaly popravy v ČSSR na konci 80. let?

Nejlepší odpověď
Hamon

Short drop.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tres­t_smrti#D.C4.9Bji­ny_trestu_smrti_v_­.C4.8Desk.C3.BDch_zem­.C3.ADch

Další odpovědi
fcoop

.............­....Kdy se na Pankráci popravovalo?
„Za rozbřesku. Poprava měla rychlý průběh. Všechno trvalo jen asi čtvrt hodiny, včetně té chvíle, kdy jsem s pomocníky odešel na panáka rumu. Kolem deváté ráno velitel směny pak pustil do věznice pohřební auto a »havrani« tělo odvezli do krematoria.“

http://www.aha­online.cz/cla­nek/trapasy/14717/roz­hovor-s-poslednim-ceskym-katem-pred-popravou-rvacka-po-ni-panak-rumu.html

arygnoc

popravy prebiehali obesením.

výkonným miestom boli dve väznice – v Prahe Pankrác, v Bratislave Justičný palác (dnes k nej patriaca väzobná väznica).

poprava prebiehala za prítomnosti prokurátora, súdneho poverenca a súdneho lekára, ktorý vykonal po poprave obhliadku a vystavil úmrtný list..

popravu vykonávalo (špeciálne) komando zboru justičnej stráže.