zjentek

Jak přesně pracuje posloupnost/ná­vaznost aktualizací? Jsou vždy závislé jedna na druhé?

Například libovolná appka v mobilu vyžaduje aktualizaci, která je připravena ke stažení. Vy ji ovšem nestáhnete. A pak tedy co? V tomto bobě se aktuálnost aplikace zastaví a nabídky dalších a dalších aktualizací už z obchodu chodit automaticky nebudou?

Všiml jsem si, že u potřebných appek, pokud jsou používány a aktualizovány, chodí stále nové a nové aktualizace dokola a dokola. Ovšem pokud poslední z nabídnutých aktualizací nevyužijeme, nabídky následně ustanou zcela. Třeba banka poslala aktualizaci své mobilní app o velikosti 140MB a po přečtení detailů o aktualizaci bylo usouzeno, že je k ničemu a není těchto „novinek“ potřeba. Čili se neaktualizovalo. Ovšem od té doby již nepřišla žádná další aktualizace. A tento stav trvá NEOBVYKLE dlouho. Z čehož se dá usuzovat následující: pakliže vynecháme jednu aktualizaci, jakási jejich další „posloupnost dle vývoje“ se celá přeruší.

To by mohl být problém. Totiž pokud uvidím v mobilu „viset“ aktualizaci, kterou nechci (vánoční nabídku, slevy, kraviny, co já vím…), jak ji obejdu, abych se „dostal dále“ a udržoval svou aplikaci stále aktuální?

Rozumíme si? Formou aktualizací se krom důležitých oprav a vylepšení DO NAŠICH APLIKACÍ posílá také KAŽDÁ KRAVINA. Děkuji.

Ad Elkon: A co situace, kdy tě společností nutí své app aktualizovat? Třeba u appek Giooglu se z vyskakovacíhop okýnka dozvíš, že appku nemáš aktuální. A neotevřeš si ji, dokud neaktualizuješ. Třeba Chrom. Atd… Síla. Přinutí nás.

Ale mě zajímá toto: Třeba banka pošle vánoční „kravinkovou“ aktualizaci mobilní aplikace o velikosti 100MB, kdy ti bude v appce sněžit a vžy dkyž zasněží ti mobil zavibruje a podobné – to byl příklad. A my to nechceme. Tak nestáhneme. A od tý doby visí v obchodu Play aktualizace banky vel. 100MB a je to už třeba půl roku. A žádné další aktualizace (ŽÁDNÉ – této banky) od tý doby obchod NENABÍZÍ. půl roku, což je podezřelé. Chápeme se? Jako by se nenainstalováním jedné z aktualizací nabídka dalších aktualizací definitivně zastavila. Půl roku v obchodu visí nabídka aktualizace s popisem něčeho, co v mobilu FAKT NECHCEŠ. A ty pravděpodobně „nemůžeš dál“.

A zajímavost: aby toho nebylo málo, tak popis aktualizace se teď nově změnil – místo původního obsáhlého popisu se objevil stručný klasický popis: drobné opravy chyb a vylepšení. Přičemž velikost aktualizace (100MB) zůstala stejná. A fčil si vyber… si mám vybrat. Díky všem. );

Odpovědi
elkon

Pokud aplikace funguje, nemusíš ji aktualizovat. Pokud pak třeba začne „zlobit“ a nepůjde aktualizovat, tak ji odinstaluješ a nainstaluješ znova. U některých aplikací se ale stává, že nefungují po aktualizaci. Stačí si otevřít recenze, které u aplikací jsou. tam se to dočteš. Je toho tam dost a je to jak u které.

dubraro

Obecně mohou existovat různé strategie aktualizací. Některé mohou vyžadovat nepřerušenou řadu aktualizací, jiné mohou být kumulativní, tj. poslední aktualizace zahrnuje i všechny předchozí. Někdy je možné si vybírat, která aktualizace bude nainstalována, jindy jsou aktualizace na sobě závislé.
Pro běžného uživatele, který nemá možnost jednotlivé aktualizace testovat, bývá nejvhodnější instalovat všechny aktualizace.
Ve tvém konkrétním případě bych se na to zeptal na technické podpoře banky.

aliendrone

Aktualizace se vytváří tak, aby nebyly závislé na předchozích VLASTNÍCH aktualizacích. Něco jiného je např. aktualizace vyžadující předem aktualizaci OS. (prostě počáítá již s jinou, pokročilejší/no­vější verzí OS a na staré verzi by nemusela fungovat)

Tím nechci tvrdit, že je to tak vždy, zvláště u appek třetích stran, kdy si kdejaký Vojta, který trochu čichl k programování něco zplichtí a upíchne na Googleplay. (všechny tyhle [obvykle] zdarma srajdy JSOU RIZIKEM) Tam prostě MUSÍŠ tvůrci VĚŘIT, že něco nepodělal. :)

Dále – většina aktualizací je jen „na oko“ (přestože slibuje nějaké vylepšení), jednak abys věděl, že appka v telefonu je (a spustil si ji – zobrazí se reklamy a to = peníze autorovi), druhak povětšinou při aktualizaci telefon řádně proslídí a odešle získané informace tvůrcům (to jsi ovšem ODSOUHLASIL v podmínkách). Přirozeně ale platí, že existují i opravdové FUNKČNÍ aktualizace, zejména ty bezpečnostní je třeba VŽDY instalovat.

Hlavně čínské telefony (s vlastními nadstavbami OS – typicky MIUI u Xiaomi apod.) a Apple jsou v tomto „slídícím“ ohledu doslova NESNESITELNÉ. (Ale Apple je jinak čupr, o jejich FUNKČNÍM enviromentu se Androšům může zdát! NJN, vždycky je něco za něco.) Není holt nad čistý Android, no.

Banky své appky vytváří VELMI precizně (venkoncem i třeba operátoři apod., kde se jedná o prachy), většinou jsou potíže jen při jejich uvedení, než se dostatečně praxi odladí.

Ono je dnes těžké (spíš NEMOŽNÉ) COKOLIV udělat tak, abys na sebe zároveň nevyblil i průměrnou délku soulože a penisu. Jediné řešení (nikoliv dobré, ale lepší, než drát do oka) je používat bankovnictví na SAMOSTATNÉM mobilu s čistým Androšem a žádnou další appku na něj neinstalovat. A s Google pay, tam je sdílení informací přirozeně TAK JAKO TAK, neutajíš nic. Zato BACHA na všelijaké appky na zákaznické „kartičky“, tady už může být problém.

Není přeci těžké zjistit VERZI tvé appky a porovnat ji s tou aktuálně nabízenou/pro­vozovanou. (většinou to bývá v nápovědě/o nás/o a­plikaci) Tudíž jestli ti to nedá spát (a to by tedy v případě mobilního bankovnictví NEMĚLO!), koukej to prověřit. A pokud najdeš novější, tak ji aktualizuj RUČNĚ a je to. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Mě se nestalo, že by aplikace nefungovala, pokud bych ji neaktualizoval. A to jak v PC, tak v mobilu. Je ale možné, že pokud jsou tam nějaká vylepšení, bez aktualizací pak máš problém. Pokud se ti aktualizace nelíbí, můžeš je odinstalovat. Případně odinstalovat celou aplikaci a pak ji nainstalovat znova. Některé programy dokonce nabízí i starší verze, pokud nechceš nové provedení. Když zakážeš aktualizaci, pojede ti i ta starší. Záleží také na OS, protože některé aplikace (programy), ve starších OS nemusí fungovat. I já používám několik dost starých aplikací (důvod je ale v tom, že jsou cracknuté, tak mám aktualizace zablokované). Ale fungují OK.