Natee

Jak přesně funguje krokoměr?

Nedokážu si to dost dobře představit..

Nejlepší odpověď
Drap

Je to založeno na pohybu. Obdoba kyvadla

Další odpovědi
Děda Louda

Krokoměr nezaznamenává kroky, nýbrž otřesy, které kroky při chůzi způsobují. Nedokáže ale rozlišit, vzniká-li zaznamenaný otřes skutečně působením chůze, nebo vznikl jiným způsobem, např. jízdou po výborné české „silnici“, pádem, sjížděním schodů po zadnici či jakkoli jinak.
Proto funguje velice nepřesně, může tedy sloužit toliko k orientačnímu porovnávání.

jiriii

na otřesy.

Michal Kole

Mechanický pohyb je zaznamenáván elektronickým čidlem. V elektronickém integrovaném obvodu se vše binárně sčítá a pak se to převede na decimální číslo který zobrazí displayi.

Když to napíšu hodně zjednodušeně.

Pro lepší pochopení je nutné znát, jak fungují čítače, A/D D/A převodníky

Jiří Sova

Když jsem si kupoval svůj fitness náramek ze stránky smartomat .cz, tak jsem byl nedůvěřivý a říkal jsem si, že to nemůže počítat kroky přesně. Potom jsem byl ale velmi mile překvapen, že počet kroků odpovídá realitě.