badisko

Jak presne funguje infrared thermometer ?

Prosim po lopate jak paprsek meri teplotu?..
Kdo presne nevi o co se jedna zde je foto… http://imagelin­k.cz/images/fo­tografie2282.jpg

Nejlepší odpověď
mosoj

Každé teplotě přísluší určitá vlnová délka v infra spektru. Není nic jednoduššího ne změřit vlnovou délku infrazáření.
Doplňuji:
U velmi vysokých teplot (žhavé železo již můžeš teplotu odhadnout podle barvy). Přesněji ale pode vlnové délky infrazáření.

mosoj

Buďto se měří přímo vlnová délka vyzářeného infra záření(přesnější), nebo se měří vyslaného odraženého paprsku.