Džanička

Jak přesně děláte tu medicínu z cibule, cukru a citronu, na chřipku…?

Je to vhodné i pro děti od 2–4 let? Jak dlouho se to může uchovávat v lednici, protože já jsem někde četla, že nakrájená cibule je po 24 hodinách toxická…

Nejlepší odpověď
anonym

Tady ne těch stránkách je pár babskejch rad,pro děti takhle malé to nevím,to bych se raději zeptala lékaře.

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/kasel-zazenete-cibuli/

Další odpovědi
Děda Louda

Cibuli hodně na jemno, nejlépe 2 větší, jeden vymačkaný citron. Zasypej přiměřeně cukrem. Přes noc to krásně pustí šťávu. Tu přecedím, ještě lépe propasíruji (nemixovat!) a užívám po lžících několikrát během dne buď samotnou, nebo v nápoji, třeba v čaji. Zážitek je to ,pravda, aspoň zpočátku odporný, ale dá se tomu přijít na chuť, nebo si zvyknout. Pro zjemnění můžeš nahradit ,třeba zčásti nebo všechen, cukr medem. Funguje to perfektně, jen je třeba překonat ten počáteční odpor.

MacaM

Také můžete místo bílého cukru použít třtinový.
Pro děti je tato meducínka také vhodná, jen ne každé dítko to bude chtít baštit.

Na chřipku bych doporučila také bylinné produkty OKG. Konkrétně alfu a base. U nás doma při nachlazení, kašli rýmě jede jen alfa a ok gel, ze kterého připravuji kapičky.
Chřipku ani angínu jsme jestě neměli, a věřím, že díky bylinkám, bychom je zvládli velmi rychle a bez chemických léků a ATB.
Marcela

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou