tarantulka

Jak přepsat péči psa na někoho jiného bez souhlasu původního majitele?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je způsob jak přepsat péči psa na někoho jiného. S mým ex jsme se rozešli a on mi nechal psa tzv. „na krku“. Problém je v tom, že toho pejska miluji a jsem schopná mu dát vše, co pes potřebuje ke štěstí. Ex mi, ale začal vyhrožovat, že když zůstanu se svým stávajícím přítelem psa mi sebere. Problém je, že má čip napsaný na něj a celkově ho má 9 let. Dostal ho někde v hospodě jako štěně, takže pochybuji, že má nějaké papíry (bojím se ho zeptat jak se věci mají). Já ho mám teď v péči přes měsíc a rozhodně se nechci dožít dne kdy si pro něj přijde, protože podle mě není schopen se o něj postarat. Začal brát drogy apod. a vím, že by byl pes akorát sám někde v bytě. Navíc má chudák epilepsii a rozhodně mu neprospívalo hrubé chování od majitele. Od té doby, co ho mám já neměl ani jednou záchvat. Nevím, co mám dělat aby mi psa nemohl vzít. je o přes měsíc, co o něj nejeví vůbec žádný zájem a netuším kdy se objeví. Naposledy, když jsem mu řekla at si teda pro psa přijde, že se nenechám vydírat mi oznámil, že ho ted musim mít u sebe ještě at si to pořádně vyžeru (to loučení), že on je stejně na nějakém kurzu. Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
ivzez

„Péče o psa“ se nedá přepsat.
Bývalý partner by Vám jej musel darovat nebo prodat. (Ideálně písemnou formou, protože jinak byste to neměla jak prokázat.)

V žádném případě se ale nenechte vydírat!

Další odpovědi
nyjono

Pokud je jediný důkaz o tom, že by teoretický majitel měl být ex, zkuste se domluvit na veterině, kam chodíte a kde vás znají.