Lola!1!

Jak přepsat exekuci na jinou osobu? Co mám dělat, když mi exekuce zmrazila účet?

Vzala jsem půjčku pro ženu mého táty. Nic jsem z tech peněz neměla. Všechny peníze použila ona. Ona ji měla platit. Já jsem odjela do Anglie a vrátila se po 12 letech se 3 dětmi. Začala jsem pracovat. Přišel mi exekuční příkaz srážky ze mzdy a vzali mi všechny peníze z účtu. Nevím co dělat. Nemam jak zaplatit nájem, školné, obědy. Nemáme na jídlo vůbec nic. Nevim co dělat.

Nejlepší odpověď
ivzez

Zaplatit a žalovat tu, pro niž jste si půjčku vzala.

Exekuci na nikoho přepsat nelze, zbavit se jí lze
pouze jejím splacením. Případně vyhlásit osobní
bankrot a požádat soud o povolení oddlužení.

____

Ten dvojnásobek životního minima banka vyplatí
jenom jednou za celou dobu exekuce.
_____

Jestli Vám zaměstnavatel provádí srážky ze mzdy,
dohodněte se s ním o výplatě zbytku mzdy v hotovosti.

Případně si jej můžete nechat zasílat na jiný účet
(neposílat na ten zablokovaný).

Jestli Vám na ten účet chodí jenom mzda, byl by správný
postup doložit exekutorovi, že na účet chodí pouze mzda
a vyzvat jej k odblokování účtu. Ze zkušenosti ale vím, že
to někdy může trvat i dost dlouho…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ještě dodám k odpovědi ivzez, že na základě žádosti je banka povinna vám vyplatit z blokovaného účtu částku ve výši dvojnásobku životního minima, tedy za předpokladu, že tam ta částka je. Ostatní peníze vám exekutor sebere.

autacek

Co na to žena Vašeho táty? Vy, ani táta jste se 12 let nezajímali, jak je to se splácením? Za celou dobu Vám nepřišla ani jedna upomínka, výzva k platbě, atd.?

Jinak by chtělo upřesnit, co konkrétně si představujete pod pojmem, „vzala jsem si půjčku pro někoho jiného“? Jak, jste z těch peněz nic neměla? Měla jste minimálně dobrý pocit, že jste je darovala/zapůjčila. Pokud jste za celou dobu nic nesplatila, ani nedohlédla na to, zda-li se splácí, po tolika letech můžete být opravdu nemile překvapena.

Tedy peníze jste si půjčila Vy, od Vás se očekává, že je vrátíte. Svůj dluh musíte splatit, a pohledávku,pokud již není promlčena, můžete vymáhat po dlužníkovi obdobným způsobem, ale k tomu, že něco vymůžete, jsem poměrně skeptický.

nyjono

Přijde mi divný, že celých 12 let nic nevíš.
Měla bys doplnit nějaké informace.