Margarita

Jak přenechat dr. byt synovi, když manžel má ještě jednoho syna z prvního manželství?

Společně s manželem máme dr. byt a chtěli bychom ho přenechat (darovací smlouva) svému plnoletému synovi. Manžel však má ještě jednoho staršího syna z prvního manželství, nebude v tom problém?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Družstevní byt je majetkem družstva a darovat ho nemůžeš. Ty můžeš převést pouze členská práva a povinnosti.

Další odpovědi
ivzez

Družstevní byt věnovat nelze, protože Vám nepatří (nevlastníte
jej, v katastru nemovitostí nejste zapsáni Vy, nýbrž družstvo).
Na syna ale můžete převést družstevní podíl
(družstevní byt nadále zůstane majetkem družstva.

Se svým majetkem můžete za svého života
nakládat podle svého uvážení.
Je jen na Vás, jestli družstevní podíl někomu věnujete.

Drap

Pokud ho darujete za života a při plném duševním zdraví, tak v tom problém nebude. Problémy, případné dělení by mohly nastat pouze v případě dědictví. Při darování záleží na vůli dárce. Nikde nic nepřikazuje, že by se musely děti dělit stejným dílem.

Mc Merkurion

… darovat můžeš komu chceš, třeba kočce, s tím problémem máš na mysli dědictví, a to je většinou po smrti, takže, jestli nenapíšeš závěť, tak tě to nemusí trápit …