Jak přemýšlí hluchoněmí lidé?

Když přemýšlíme, tak přemýšlíme ve slovech .. jak ale přemýšlí hluchoněmí lidé? Když slova ani zvuky neslyšeli nikdy? Představují si obrazce? To mě trápí ..

Nejlepší odpověď
Facebook radí

to je opravdu velice zajímavá otázka:) Já si upřímně myslim, jestli je potřeba slovo slyšet,když potřebuješ nějakým způsobem realizovat myšlenku. snažil sem se tuto myšlenku rozvíjet a dle mě jsou slova jenom symbloly. Čili hluchý člověk klidně může chápat význam slov,které přečte, jelikož je to totožný s tim co slyšíš. Jenom jinak. Čili může být klidně hluchoněmý filozof, akorát má myšlení spojené s jinými asociacemi např. pohyby rukou. Ve finále,ale má podle mého v hlavě podobnou myšlenku jako člověk normálně slyšící:) Jsou připady, kdy lidé s podobným hendikepem normálně vystudovali vysoké školy dokonce psali knih a podíleli se na vědecké činnosti. Čili myšlení stejné, jenom svoje myšlení a domněky mají reprezentovány jinýmy slovy(např. ve znakové řeči nebo klidně písemnou formou). Ale jedná se čistě o můj názor, nedokážu si představit jak těžký musí jejich život být:)

Zdroj: http://www.fa­cebook.com/pa­ges/Odpovdicz/98852364488

Další odpovědi
alenka901

člověk má uřčitou dávku fantazie a představivosti ale těžko říct