Jak přemýšlí had – má nějaký rozum?

Beru i anglické stránky – nějak se mi nedaří dozvědět, jak moc a čemu had rozumí. Co s pamětí?

Odpovědi
marci1

„Nejstarší je "plazí mozek“( podrobněji ve zdroji), který řídí základní fyziologické funkce, jako např. dýchání, spánek, krevní oběh nebo reflexy. Tento mozek ještě nezná emoce, nedokáže se potěšit, vystrašit ani naštvat. Typické chování u mozku plaza je instinktivně: agrese, dominance, bránění svého teritoria, nebo rituály prováděné při páření. Pokud je had v ohrožení, reaguje instinktivně a ihned nepřítele bez jakýchkoliv projevů emocí uštkne. " 🙂

Zdroj: https://www.men­tem.cz/blog/e­moce/