kwisty

jak přemluvit tatku

Jak přemluvit tatku, aby mi koupil pejska mamce by nevadil, ale tatka nemám moc rád zvířata, ale máme už stejně 3 zvířata poradte jak ho premluvit?

Nejlepší odpověď
anonym

Tatka nema rad zviratka , ale mate uz 3 zviratka. ! Tak bych se pro zmenu primluvila ted za tatku a neporizuj si dalsi. Uz takhle je velmi tolerantni… a v dospelosti muzes mit zviratek kolik jich sama budes chtit.
Chce to jen vetsi trpelivost s cekanim na tu dospelost. -iv-

Další odpovědi
anonym

Řešení je prosté, stačí jen otočit otázku: „Jak přemluvit nerozumné dítě, aby netrvalo na prosazování náladových přání a dokázalo respektovat reálné argumenty rodičů?“ Rodičovská láska přece není ve všem vyhovět, ale vychovávat dítě k zodpovědnosti a správným životním hodnotám, včetně ohledů na nejbližší.
P.S. Mimochodem, přesně před 8 týdny ses už na totéž ptala a dostalas užitečné a věcné odpovědi i s obrázky a s ohledem na to, že bydlíš v paneláku.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chtela-bych-psa

Sůwa

Ono to asi nebude jen v nelásce ke zvířatům, když 3 doma máte, ale pes vyžaduje pravidelnou péči a jeho chov je i finančně dost náročný – strava, očkování a jiná veterinární péče…Těžko můžeš zaručit, že se o psa budeš starat výhradně sama, to bys nemohla z domova na krok. Přemýšlej o tom , proč vlastně chceš zrovna psa a ne třeba kočku. Nevím kolik ti je, ale pes průměrně žije kolem 15 let a máš jistotu, že na něj budeš mít čas po celý jeho život?

Drap

Pokud nepomohly rady od suwy a iv, tak už je poze jediná možnost a to : zbavit otce svépravnosti.

lexx

Nic není zadarmo, ani konzervy a jídlo pro pejska, poplatky a daně, očkování a prohlídky…Taťka má celkem recht, nejste ZOO v domácnosti. Až budeš jednou vydělávat, rodinu zajišťovat tak pochopíš.

samicek333

Vem ho někam do útulku ke štěňatům a to by mělo stačit – nebo u nás stačilo akorát ukázat fotky a už jsme jely pro štěně. Možná kdybys ještě slíbila, že s ním budeš chodit ven, krmit ho atd… tak to asi pujde