jak přemluvit rodiče abych měla vlastní pokoj

mám potíže s mojí menší sestrou a mámou a vůbec s naší rodinou, protože mě nechou dovolit abych měla vlastní pokoj. moc o něj stojím. my se sestrou máme veliký pokoj -tak 5×5 metrů. prosím poradte jak bych mohla ostatní přemluvit abych měla konečně SVŮJ VLASTNÍ POKOJ

Nejlepší odpověď
nikeroska

no, pokud doma nemáte volnou místnost, tak je to vždy složitější. Ale pokud máte, tak nevidím problém, řekni jim, že jsi dost velká na to aby jsi měl pokoj zvlášť. Při rozdělování pokoje na půl, byly vždy problémy, my to řešili tím že jsme doprostřed postavili skříně (uprostřed bylo okno) aby byly alespoň postele „zakryté“ ;) přeji hodně štěstí :)

Další odpovědi
iceT

Záleží na tom,jestli je v domě ještě místnost navíc,ze které by nový pokoj udělat šel. Jinak společný pokoj by šel opticky předělit,aby v každé polovině měly holky jakési soukromí.
Od určitého věku je dokonce vhodné,aby starší sourozenci měli vlastní zázemí,ale obě jste holky,takže rodiče zřejmě nepřesvědčíš.Ovšem pokud byste byli holka\kluk bylo by to o něčem jiném a k tomu rodiče zřejmě přihlédají.