DejfCold

jak přemluvit rodiče?

Ahoj! Někdo by mohl čekat že nechci jít do školy, ale o tom tahle otázka není. Já se chci zeptat jak nejít na oslavu. Jde o oslavu rok starýho dítěte, narozeniny nebo svátek, nejsem si jistý. Jenže tam (Lýšno [u Benešova]) s nim bude i jeho brácha (samozřejmě) a oba jsou strašně nevychovaní a je tam vždycky strašná nuda (máma se mnou souhlasí). Dnes jsem se to dozvěděl, ale s kámošem jsme měli naplánováno jet na víkend na jeho chatu (Jičín) a domu (Praha) bych se vrátil ve stejný den, jako je ta oslava. Máma nic proti tomu, abych jel s kámošem na chatu nic nemá, ale že se vrátím ve stejný den oslavy, tak proti tomu už něco má. Že prý je slušnost tam přijít. No to sice je, ale u kamaráda bude ještě pár lidí který jsem už dlouho neviděl a chtěl bych je vidět. Nevíte někdo nějakou výmluvu, kterou bych mohl použít? Když bych mámě nějakou výmluvu řekl, aby to třeba řekla pak jim, nebo bych jim napsal nějakou omluvnou SMS/e-mail s tím že mám něco. Může mi prosím někdo pomoct? Děkuju.
Doplňuji:
hanulka11: Ano, je to Líšno s „í“ – díky za opravu :D
Tom004: No nevím jak jsi četl nebo pochopil to, co jsem psal, ale myslím že z Jičína do Prahy nebo Líšna se nedostanu jen tak za 10 – 15 minut. Pak ještě nejde o lhaní rodičům, ale o lhaní strejdovi a tetě a když už jsi mluvil o tom životě, tak život je jedna velká lež.

Ještě bych poprosil o nějaké další návrhy. Děkuju

Nejlepší odpověď
Damiana

Naprosto chápu – co bys ve tvém věku dělal na oslavě pro mimino? Oba z toho budete mít asi tak stejný „jemitobuřt“ zážitek. Jen ať si rodiče vzpomenou na sebe, když byli ve tvém věku – jestlipak by skákali z podobného plánu nadšením? Výjimku bych udělala jen tehdy, jestli je důležité tam jet (nebo to oslavit) jako rodina. To se člověk občas musí přemoci.
Jinak – řekni na rovinu, že sice nedáváš před rodinou přednost kámošům (aby si jako o tobě nemysleli něco špatného), ale že by ses tam nudil a na otráveného týpka zvědavý jistě nikdo není. Když jim svou přítomnost patřičně zprotivíš a oni pochopí, že tahat tě s sebou by bylo spíš pro zlost, máš vyhráno!
Btw – to tvé – že život je jedna velká lež – tak to ti nevěřím, protože kdyby sis tohle myslel, tak by ses takovouhle „prkotinkou“ tolik nematlal. A to je dobře:-)
Nechce se ti lhát příbuzným, ale chceš se jen normálně vymluvit. Když řekneš vašim pravdu a oni budou před tetou a strejdou předstírat, že se musíš učit – mohlo by to vyjít. Co, kde a s kým se „učíš“ – to už bude jen mezi vámi. Příbuzní se neurazí, že kašleš na jejich potomka a rodiče budou rádi, že jim nelžeš.

Další odpovědi
huxa

řekni rodičům pravdu a snad je přemluvíš, jestli ne, naplánuj to s kámošem na někdy jindy a jdi na oslavu

radce

Myslím, že máš rozumnou maminku, zkus ji přesvědčit, abys na oslavu nemusel a domluvte se na nějakém vysvětlení pro osazenstvo oslavy. Ale mamnice nelži, a pokud bude trvat na tom, aby ses oslavy zúčastnil, poslechni ji, maminky většinou vědí, proč po nás něco chtějí, mají rozumné důvody.

anonym

Nemám pocit, že jezdit na nějaké rodinné oslavy musí pokaždé komplet celé příbuzenstvo. Nehledej výmluvy, ale tak, jak jsi to napsal tady, to ještě jednou prober s maminkou. Vysvětli jí, že na tu oslavu jít nechceš, že budeš hodně otrávený, protože jsi ve stejnou dobu mohl být s kamarády, na které se už dlouho těšíš.
Pokud to nepůjde jinak, tak bych vzala v potaz radu Toma004. Lhát nezkoušej a pokud bude jasné, že rodiče trvají na svém rozhodnutí, tak se tomu nebraň. Mají k tomu své důvody a ty bys je měl respektovat. I tady platí: Když se chce, všechno jde.

hanulka11

Do Lýšna nemusíš ,tam totiž žádné není – je tam jen Líšno,ale to asi nebude ono viď????:D:D

tom004

To snad nemyslíš vážně. Ty po nás vlastně chceš abychom Ti pomohli podvádět, a lhát rodičům. Píšeš, že proti Tvému výletu nic nemají, tak proč se nevrátíš domů dříve a na oslavu nejdeš. Když to tam nebude stát za nic, můžeš klidně odejít dřív. A nemusíš lhát. V životě je vždy něco za něco.

lenisek01234

Tak jí mamce prostě jednoduše řekni at te omluví na oslavě a že jim vzkazuješ že ti je to líto ale že se ti udělalo špatně a máš teplotu třeba ;)))) to už jsem taky použila

anonym

DejfCold .., jeste ze jsi nam to tady hezky popsal .., kde se vse kona .., to je pro odpoved hodne dulezite ..ale pozor na to Benesovsko. ! Tam nekde bydli nase Hanulka z odpovedi, aby to nakonec nebyli jeji vnuci ! :))
rekni mamine, ze se potrebujes hodne ucit, ze pisete 3 pisemky .. to na ni urcite zabere ! :) pak napis, jak to vsechno dopadlo. ! :) -iv-

DejfCold

hehe žádnýho člověka s podobnym jmenem v te oblasti neznam, tak to by bylo v pohode. :) Dnesek s premlouvanim moc nedopadl, tak to zkusim zítra a pak pozítří, třeba ji to prestane bavit a povoli ;) Každopadne diky za rady a uvitam i ještě jiné rady, názory a poznatky :)
Damiančina odpověď se mi libila snad ze všech nejvic, ale radši ještě pockam :)