Elile

Jak přemluvit mamku, abych mohla mít kočku?

Chtěla bych mít kočku, známá má teď koťátka, dala by nám klidně jedno, ale mamka nechce povolit, že prej to smrdí, samé chlupy… Zkoušela jsem to několikrát… Ale furt nic… Mamka všechno vidí jenom z té špatné stránky… Poradíte mi někdo?

Nejlepší odpověď
kapka

Pokud mamce vadí opravdu jen ten zápach a chlupy, tak zápach se dá omezit na minimum pořízením vhodného kočičího záchůdku a kvalitního kočkolitu. Chlupy z ní trochu budou, tam bych zkusila slíbit, že budu pravidelně luxovat. Ještě by mohla někde něco drápat, tomu se dá zamezit, když má svoje škrabadlo.
Konečné rozhodnutí je ale opravdu na mamce.

Další odpovědi
vivatis2

Řekni jí všechny dobré věci co dělají kočky.Doporučuji perskou kočku mijí máme a je vážně hezká!Nelze jí odolat!Nebo jí ukaž nějaké fotky kot'átek!

Katusa

Za prvé maminku přesvěč, že víš, že kočička je „záliba“ na několik let (klidně i 15), a že počítáš s tím, že se o ní budeš starat PO CELOU DOBU jejího života a že nezůstane „na krku“ mamince, až začneš chodit na rande s klukama atd. Musí vidět, že chápeš, že se jedná o živého tvora, ne plyšáka, kterého v případě omrzení zahrabeš pod postel. Zkus jí vzít do zverimexu, ukázat, že víš, jaké všechny věci jsou potřeba koupit a dále pravidelně obstarávat. Že víš, kde je veterinář atd…Jo a se slibem pravidelného úklidu plně souhlasím.

Tonie

A nebo jak jsem to udělala já :D
Prostě přinést kotě, zatvářit se strašně mile a..
„Ale noták, koukej jak je roztomilá!“
funguje to ale jen na takový ty „měkký“ mamky, tak nevím :D
A je to docela škaredý, ale já jsem pro to měla důvod.
Kočka mi byla slíbená, když se dostanu na gympl, dostala jsem se na něj a kočku nedostala.
Po třech letech na gymplu jsem si prostě kočku sama přinesla :D.
Ale teď ji miluje celá rodina, dokonce i otec, kočička přiroste k srdci rychle :)

Bloncka

Souhlasím s kapkou.
ALe také nezapomeň na to že jestli žiješ v paneláku tak by to pro kočku nebylo vhodné. eměla by tolik prostoru a mohla by být smutnější. Neříkám že je to tak u všech koček ;)).
Ale jestli bydlíš v rodiném baráčku tak se řiĎ toho co řekl/a Kapka a třeba to půjde ;)

Pet51

Kočka v paneléku je asi 1000 x spokojenější, než kočka kočka v útulku a 100 x spokojenější, než kočka na vesnici, kterou nikdo nekrmí a neošetří v případě nemoci. Peršanku bych rozhodně nedoporučila – miluju kočky a pelichání mně vadí i u krátkosrstých plemen, takže pro člověka, který jí nechce není dobré hned na úvod zachlupit byt 😉. Moje doporučení : útulky hledají dobrovolníky, kteří jsou ochotní pohlídat zvíře 2–3 týdny, než se pro něj podaří najít nový domov. Třeba by u mámy prošlo aspoň tohle. Buď kouzlu koťátka podlehne, nebo ne a Ty potom nebudeš muset složitě hledat „kam s kočkou“, jako v případě, že si jí přineseš bez jejího souhlasu a ona ho nenechá ani „přespat“.

Zdroj: www.kocici-utulek.cz