Avatar uživatele
Pokročilý

Jak přeměnit dětský pokoj na studentský?

Chtěla bych nový nábytek do pokoje. A celkově bych chtěla nový pokoj. Ale jak to mám říct mámě? Jak jí říct, že tu nechci DVD s pohádkami, hordy šuplíků s pastelkami a padesát plyšáků? Většinou jí taková změna mrzí...

Doplňuji:
Je mi 11 let. Možná uznáte, že je to brzo, ale... Já bych zkrátka chtěla.
A kam bych měla hračky, DVD atd. dát?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

já jsem to udělal následovně..vyházel jsem všechno zbytečné a nechal tam jen to co potřebuji k životu (tím nemyslím,že bych dal pryč obrazy,doplňky atd..) --zkrátka dej pryč co uznáš za vhodné

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel se maminka musí smířit s tím, že jsi vyrostla "z dětských střevíčků". Záleží na finančních možnostech Tvé rodiny, ale ve studentském pokoji nemusí být mnoho nábytku. Dobrá postel, šatní skříň, něco na sezení, psací stůl, poličky na knihy, vhodné doplňky na stěnu a květiny. Zkus se inspirovat na netu, v klidu to s maminkou proberte a jistě najdete vhodné řešení. :-)
Inspirace : http://hobby.blesk.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Těžko říci, zda si to mohou rodiče(mamka) dovolit.
Chtít je jedna věc, moci druhá!
Někdy stačí renovace, není třeba za každou cenu inovovat.
Zkus začít sama, zapoj fantazii. Vykliď ze šuplíků pastelky a ulož si tam jiné předměty a drobnosti. Plyšáky "ukliď" do velkého pytle, kufru, krabice, mamka snad vymyslí místo kam s nimi. Můžeš je po vytřídění rozdat i vyhodit a nechat si někde schované jen ty nejmilejší. DVD s pohádkami se dají zaklidit nebo zlikvidovat.
Stačí otevřít pusu, požáda o změnut, projevit přání, domluvit se. Základem dorozumívání je dobrá komunikace :-).
Možná se dá nábytek přestavět, upravit barevně (tapeta, nátěr) a jen doplnit několika novými kusy, závěsem, přehozem, židlí...
Jak můžeš vědět, že ji taková změna bude mrzet, bude si muset přivyknout na to, že odrůstáš. Jen některé z nás si to hůře připouštějí :).
Já jsem např. nikdy z úst nevypustila to "tvrdé" slovo máma nebo matka....
Doplňuji:
Když požádáš mamku o zredukování věcí v pokoji, jistě ti pomůže. Část plyšáků nebo všechny dáte do pytle, krabice, kufru a mamka uloží někam do skříně nebo sklepa. Dcera (20) má asi 25 plyšáků/čků v úložném prostoru křesla. Některé jsme odnesly do nemocnice 1 - 2 měíce v roce jeu nás sbírají, vyperou, vysterilizují v autoklávu. Děti si s nimi na dětském odd. hrají a berou si je i domů.
Ve 14/15 letech budeš mít opět jinou představu o svém pokoji. Nedá se vždy koupit nový nábytek. Nevím, nakolik máš přehled o hospodaření a finančních možnostech rodiny. Vydělat prací peníze na živobytí a vybavování bytu stojí velké úsilí. Inovujte. Přestěhujte nábytek, pokud to prostor v pokoji dovolí. Pak stačí dokoupit jen nějaký kus či židli, poličku, obrázek.
S natřením nebo tapetami v policích nebo bočních stěn skříněk by ti museli dospělí pomoci (vymalovat), jen pokud je nábytek starší, poškrábaný apod.
Možná je tvé přání přemrštěné a nereálné (nový nábytek).
Nevěš hlavu :). V životě jsou věci nezbytné (důležité) a zbytné (bez těch se obejdeme).
Pro lidský život je hodnotné a důležité ZDRAVÍ, láska - v rodině, přátelství a dobré vztahy. Střecha nad hlavou, vlastní postel, židle a stůl, na který je vždy co položit (jídlo, pití). A trocha štěstíčka.
NE VĚCI ! Dnes jsou velké rozdíly mezi lidmi a jejich možnostmi. Je nesmyslné se proto trápit, když nemám ci si přeji mít nebo co mají ti druzí :-). Když to hodně zjednoduším, člověku vlastně stačí 2 trika (1 na sobě, druhé se pere), to třetí už nutně nepotřebuje - je zbytečné ;-)


Avatar uživatele
Stříbrný

Také jsem povyhazoval dětské věci, víceméně mi nic kromě nábytku nezbylo, zbytečný prostor tedy byl zaplněn sám během pár dnů trochou bordýlku, během let se přidal do pokoje počítač, který jej také mírně osvětluje, dále velký plakát s mapou a to je vše.
Pokud studuješ, je důležité mít dobrou postel, ne drahou, dobrou. Na které se dobře vyspíš, dále dobrou židli a stůl. Případně ještě nějakou komodu, poličku či šatník, ale to už je jen dodatečné.
Také bych tě rád upozornil, že pokud jsi již vyrostla z dětského pokoje a studuješ, ta postel a stůl budou jediní tví společníci a víceméně nic jiného nepotřebuješ--->do ničeho jiného nevrážet zbytečně peníze na úkor těchto věcí.


Avatar uživatele
Bronzový

Jak přeměnit dětský pokoj na studentský?

Jednoduše! Nanosit piva!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

hračky, pastelky, plyšáky rozdať.

nábytok - keď nie nový, starý sa dá nafarbiť, natapetovať, rozobrať - poskladať, zmontovať, prestavať prerobiť úplne na niečo iné.

posteľ, stôl a stoličky sú nevyhutnosťou.
vymaľovať sa dá svojpomocne, plagáty a serepetičky na stenu tiež (stačí podlepiť, nalepiť na kartón, prípadne urobiť i rámy (proste ten kartón nastriekajte, otapetujte, nafarbite, olepte a iba zahnite).

postup ohľadne presvedčovania rodičov:
nepresvedčujte, konajte.

začnite tým rozdaním hračiek (alebo odložením do pivnice [sklepa], na povalu [půdu]), prípadne maľovaním.
to ich prinúti k dotazom a môžete prejaviť svoju vôľu, predstavy, potreby.

nečakajte, pričiňte sa sama.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1102
Zlatý mosoj 922
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 332
Zlatý Kepler 273
Zlatý Hlada 258
Zlatý marci1 252
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.