Eglantine

Jak přeložit tohle slovní spojení?

„Dávat svět do pořádku“ (ve smyslu, že někdo nebo něco dává svět do pořádku, napravuje ho..). Dívala jsem se do slovníků a na Google překladač, ale je tam hned několik možností a já si nejsem jistá, která by byla nejvhodnější. To fix? Put right? Put in order? Make good? Nebo vás napadá něco lepšího? Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

„Put the world in order“ (dokonce to použili při oficiálním překladu Konfuciova citátu).
Fix je hovorové a používá se spíš pro „spravení“ ve smyslu drobných oprav nebo přeneseně (když mám žízeň, jedno pivo to spraví apod.)