meomeo

Jak přelozit titul bakalář (Bc.), magistr (Mgr.), inženýr (Ing.), doktor (Dr.) a docent (doc.) do angličtiny?

Chtěl bych se ptat o češkými tituly a angličními tituly.
Podle svého znalostí, viděl, že

  • Absoventi magisteřského studia získají titul Ing. nebo Mgr. podle studujících odborů

Jak přeložit titul Ing. a Mgr. magisteřského studia na anglištinu?
Jsou stejné „Master“? Jaká je zkrátka?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

oni to ještě rozdělují do technických a humanitních oborů. Bakalář se nejvěrněji přeloží „B.A.“ (zkr. za „bachelor of arts“), u technických směrů pak „B.Sc.“ („bachelor of science“).
Magistr by pak byl „M.A.“ (master of arts). Problém je s inženýrem, pro něj sice mají slovo (engineer), ale ne zkratku. Nejlépe by mu asi odpovídal „M. Sc.“ (master of science – nejspíše proto, že magistr u technických oborů obvykle nebývá).
Mějte ovšem na paměti, že v angličtině se tyto zkratky píšou až ZA jméno přes čárku (John Smith, B.A. ; Kate White, M.A.)
Zbývá dodat, že uvedené tituly neodpovídají přesně, ale jen přibližně. Získat jejich „B.A.“ dá daleko méně práce než našeho bakaláře, totéž platí o „M.A.“ a magistrovi.