rob1

Jak překonat trému?

Zajímalo by mě, jak zvládáte trému nebo jak jste ji překonali?Co pomáha apod. :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedině návyk , ale ne všem se to podaří. Je to o té sebedůvěře o které se tu nedávno psalo.

Další odpovědi
Damiana

Představ si své publikum nahaté – to fakt funguje (jen bacha na to, aby ses tak neviděl i ty sám:-)))
A také pomáhá trénink. Člověk, který sedí doma a moc nechodí mezi lidi, nemá příliš kamarádů, nediskutuje se známými, ten má obvykle pak problém se někde projevit. Pokud máš někde vystoupit, je také fajn, když máš s sebou v hledišti nějaké své blízké kámoše, kteří ti fandí.

ten který je

Pamatuji si ze svých školních let,že když jsem měl stát před tabulí a dělat zkoušku,trpěl jsem trémou.Vnímal jsem pohledy spolužáků a byl jsem nervní.Tuto trému jsem překonával tím,že jsem upřel svůj zrak na jedno místo a potom už bylo vše O.K. Zkus to.:-)