Avatar uživatele
cicinho96

Jak přeinstalovat windows na starším PC?

Dobrý den, potřebuji na starším PC přeinstalovat win XP na win7.
Když otevřu instalační balíček, tak po odklikání, nelze nainstalovat, protože disk C je typu FAT32, win7 chce NTFS.
Nějaké rady jak naformátovat nebo nainstalovat?
Děkuji.

/Nemohu formátovat disk, na kterém win běží, už jsem se pokoušel..

Zajímavá 0 před 3192 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jáára

WXP určitě není na FAT32.

/Nemohu formátovat disk, na kterém win běží – ne, to opravdu nemůžeš.
Jako když vylezeš na strom a odřežeš si větev na který stojíš.

Windows se instaluje z média a ne ze systému.
Někomu to svěř – uděláš nejlíp

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

ach jo.
neinštalujte w7 z xp.

vypnite pc.
zapnite pc a zvoľte bios (najčastejšie f2, f8, f9).
v biose nastavte bootovanie z média (cd, recovery, flash, – proste z toho, na čom máte inštalačku).

podľa pokynov nainštalujte w7 (inštalácia w7 je skutočne jednoduchá).
pred reštartom vráťte v biose bootovanie z hdd.

hotovo.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Jestli funguje původní systém, tak je to nejjednodušší v příkazovém řádku:
Spustit > cmd
CONVERT C:/FS:NTFS
Doplňuji:
Oprava: CONVERT C: /FS:NTFS zapomněl jsem tam mezeru
Převod FAT32 > NTFS je možný při běžícím systému bez ztráty dat. Nikoli ale obráceně.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Normálně strč DVD s Windows do mechaniky restartni PC a ted tuším, že přes F8? by jsi se měl dostat do bootovací nabídky. Potom bootnes Windows z DVD a začne instalace. Dá ti to na výběr i kompletní formát všech disků. Instalace trvá posle rychlosti PC ( u mě to je cca tak 1–2 hodiny) Po instalaci se restartuje PC. Doporučuji si předem připravit programy, které jsou potřebné po přeinstalování PC.

Windows automaticky přeformátuje data na disku, kam se instaluje Windows.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Pánové, všechny vaše odpovědi jsou neúplné, v tom smyslu, že nepopisujete všechyn eventuality, které mohou, ale nemusí nastat – a pokud nastanou, bude cicinho96 kde..? Ano, přesně „tam“. Například arygnoc: „(najčastejšie f2, f8, f9)“ – zcela nejčastější klávesou pro otevření BIOS Setupu je Del. Reezo: některé základní desky vůbec bootnabídku nenabízejí, případně je nutno tuto možnost povolit v BIOSu. A klávesu F8 jsem pro spuštění bootnabídky ještě nezaregistroval, což ale nic neznamená, může to být jakákoliv klávesa – záleží na výrobci BIOSu. Vůbec neberete velmi častou eventualitu, že počítač obsahuje starou desku, jejíž BIOS nepodporuje nativní boot z RAIDu a pak je třeba instalátoru nejprve vnutit ovladač pro RAID (disketa!!), jinak instalátor neuvidí vůbec disk. Pro cicinha platí jednoznačná odpověď, je jí posledná věta jááry: „Někomu to svěř – uděláš nejlíp.“ A já dodávám: A pokud to chceš umět, tak se mu koukej pod ruce a na všechno se vyptávej a nejlépe běž se s ním podívat ještě i na další instalace.

před 3191 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Arygnoc → tvůj popis je nepřesný, pokusím se jej doplnit…

1. vypnite pc
chýba – zavolajte technika…
2. zapnite pc…

😉

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

niekedy stačí svojpomoc:
http://img.ih­ned.cz/attachmen­t.php/310/309­04310/aosv45BCF7HIK­LjklPQcdgprxyz1S9mn/po­citac-kladivo.jpg

;-Q

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek