Avatar uživatele
tony2412

jak přeinstalovat operační systém W8.1 ?

mám od listopadu PC (kupoval jsem ho přes internet) Lenovo IdeaCentre H515s s předinstalovaným OS W8,1 ale nedali mi k tomu žádné CD s OS (pouze CD s nějakýma aplikacema) ,co když budu potřebovat přeinstalovat počítač?To si budu muset koupit OS?Měl jsem starý PC s předinstalovanýma Vistama,ale k tomu mi dali i CD s OS Vista..
Doplňuji:
jo díky ,zjistím to,tak to jsem nevěděl,člověk se musí pořád učit… :o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3274 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Už ´pár´ let nejsou součástí předinstalovaných verzí nosiče (CD, DVD…), ale na disku je tzv. RecoveryPartition, která obsahuje jedna OS, jednak ovladače a pak také nějaký SW ´zdarma´ a z té se (re)instalace provádí.
Koukni se, jestli ji tam máš (pokud jsi kupoval počítač nový, je tam určitě – pokud ji někdo vrámci prvotní instalace nemáznul) – uvidíš ji v souborovém manageru (Explorer, Tento počítač…) a nebo stisknutím volby při startu počítače.
Pokud ji nemáš (je máznutá), kontaktuj prodejce (nebo přímo MS) s prosbou o dodání (stažení) instalace.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Taky nemám CD ani nic jiného, ale v pc je na disku opravný soubor nebo jak se to jmenuje. Tam to je jako bys to dnes koupil.
Doplňuji:
Toto jsem našel:
http://www.ser­vispckupka.cz/jak_ob­novit_u_notebo­oku_operacni_sys­tem_ze_skryte_re­covery_partiti­on.php

Upravil/a: JájsemRaibek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tobbycz

Jak píše gecco, na disku je recovery partition. CD/DVD má Lenovo zpoplatněné.

Existuje možnost vrátit přímo z Windows PC do továrního nastavení, článek, jak na to, najdeš zde: http://www.le­novoblog.cz/2014/10/­jak-na-obnoveni-windows-8-a-8-1-do-tovarniho-nastaveni.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

V menu START (u Windows 8.1 je to ta dlaždicová záležitost) hledejte program na vytvoření záložních DVD disků. Lenovo ho tam má. Vytvořte si raději instalační DVD, protože za pár let může disk, na kterém je Recovery Partition, umřít a následně udělat novou instalaci je mnohem těžší, protože z běžně dostupné OEM instalačky to nejde, užití nelegální instalačky je rizikové a servis si to nechá zaplatit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek