vivatisCZ

Jak přehrát Blu-ray film na notebooku?

Zdravím, mám DVD mechaniku, ale potřebuji přehrát Blu-ray film na svém notebooku, existuje na to nějaký program?

Nejlepší odpověď
Roman71

DVD mechanika není schopna BlueRay média číst. Mají totiž jemnější strukturu záznamu, aby bylo docíleno možnosti uložit větší objem dat. Ke čtení se potom využívá vlastností modrého laseru, odtud pochází název BlueRay.
DVD mechanika je osazena červeným laserem a umí číst pouze CD a DVD média.

Další odpovědi
Dochy

Zkus se informovat zda u tvého notebooku nelze mechaniku vyměnit. DVD mechanika BD opravdu nepřečte.
Ještě je možnost (nevím nakolik schůdná – s BD jsem to nikdy neřešil) grabnout film nebo celý disk na jiném počítači, zkopírovat a pak přehrát jako normální film nebo z virtuální BD mechaniky…

Cenobita

Další možností je vykopírovat všechny soubory z BlueRay disku na jiném zařízení PC, nebo Notebooku (který má BlueRay mechaniku) a pomocí velkého USB transdisku tento celý adresář (cca 6GB) zase nakopírovat na notebook. Pro přehrávání na notebooku by mohl posloužit program VLC: http://www.vi­deolan.org/

případně jiný vhodný.

jirka F

Ale některé notebooky mají mechaniku blue-ray.

Roman71

To sice ano, ale tenhle ji s největší pravděpodobností nemá. Proto je tady ten dotaz, jaký software by to zvládnul. Ono to je teď z 50% otázka technického vybavení a zbylých 50% tvoří program, který to bude přehrávat, například Cenobitou zmíněné VLC.