Tom158

Jak předvařit kuře před uzením? Prosím jen o osobní radu a zkušenost, nestojím o odkazy.

Jak předvařit kuře před uzením?Prosím jen o osobní radu a zkušenost, nestojím o odkazy. Děkuji vřele. Tom

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy jsem nevařil. Pokud předvařím, nemusím už udit. všechno je z masa pryč. Naložit, a potom hned udit.. To jsou moderní ptákoviny, maso před uzením, nebo po uzení vařit. Nikdy se to nedělalo. Dobře vyuzené maso neni třeba vařit ani před tím, ani potom. Je měkké, dobré a chutné. V průmyslových podnicích se moc neudí. Vydávají to sice za uzené, ale je to obarveno karamelem a očuzeno hrstkou pilin. S uzením to nemá nic společného.

Další odpovědi
GM

Kuře jsem nikdy nepředvařovala. Nakládám v půlkách na 2–3 dny do soli s troškou česneku, po 4 hod. uzení je krásně měkké a šťavnaté.

Tom158

To je pravda, u masa bych to v životě neudělal, ale kuře se mi nechce udit 6 hodin

Dochy

Mno jo tak ale chceš udit nebo ne? A co se Ti nelíbí na 6 hodinách? U nás když se udilo, tak minimálně dva dny – přes noc.