Avatar uživatele
FlAsh_7

Jak předejít vytopení domu?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hapiky před 1266 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

NIKOMU NEVĚŘ! Všichni ti kecají a chtějí tě uvést ve zmatek! A zjentek OBZVLÁŠŤ rafinovaně.

Vytopení domu nejlépe předejdeš tím, že vůbec NEZATOPÍŠ či nezapneš vytápění! Pro jistotu vybagruj přípojky (TUV, elektřina, plyn VČETNĚ příjezdové cesty (někteří zmetkové by ti mohli nosit do kotle uhlí či dřevo po kapsách, znáš Keplery).

A ta zjentkova pojistka, co dodat. No to víš, je to stará struktura z konce světa. Až na Prajzskou dorazí vymoženost jménem jistič a on se s ní obeznámí… i tak by to ale mohlo fungovat JEN když bude mít pojistka (na přívodu k el. topidlu) zandebatelnou hodnotu (doporučuji méně než 1mA). To ti ale „omylem zapomněl“ napsat, určitě! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Nejlépe DOBROU POJISTKOU! (; d; d;

O jakém vytopení je řeč? Odkud voda „přijde“? Zvenčí? Z hloubi země? Z vnitřních rozvodů vody? Z oblohy? Otevřeným oknem od sousedovic zavlažování? Způsobů prevence bude asi hodně, že? (;

Pokud se přeci jen rozhodneš řešit vytopení dobrou pojistkou, tak bacha, ať nešetříš jako já a taky podle toho nedopadneš. Ve sklepě se mně nakumulovala voda z hlubin země a přestože jsem byl pojištěn proti živelné pohromě, ostrouhal jsem, bo voda PRÝ neprošla skrze barák coby živel. Přitom před zatopením domu byla průtrž mračem a nejeden sedkák tudyk na Prajzké by řekl, že voda se zhora dolů dostala skrze naše baráky, ale ukázalo se, že právníci pojišťovny ve voňavých košulách používají k vysvětlením událostí jinou logiku, než místní, robotou zedření chlapi, tak bacha. (;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Vytopení z jaké příčiny?
Povodeň, porucha na pračce, zapomenutá odtoková hadice pračky mimo vanu, porucha topení, přetékající vana nebo umývadlo, porucha na myčce nádobí, porucha přívodu vody u kotle na topení, …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Jsou různé způsoby odvodnění domu, proto se i různí jejich odvodnění.
Záleží na tom, jestli je dům podsklepený, jestli je situován v prudkém či mírném svahu, nebo je pod úrovní terénu apod.
Nic nezkazíš, když v nejnižším místě domu vyhloubíš jímku a vodu z ní budeš automaticky čerpat ponorným čerpadlem, nejlépe do velkých nádrží, nebo tam odkud může volně odtéci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Pokud máš strach, tak instalovat čidla zatopení, v místech. kde nebezpečí hrozí. Nemusí pak ke škodě ani dojít. Pokud někdo na alarm zareaguje včas.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Přestože jsem ohodnotila vtipnou Aliendronovu odpověď, domnívám se i já,
že Vám jde o zničení domu povodní.

Je-li tomu tak, pak snad jedině postavit dům tam, kde žádné povodně nehrozí.
Ovšem vzpomenu-li na potopu světa, nejsem si jista, jestli by byl jist vrchol Mont Everestu nebo poušť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LiboNovy

Na vytopení se bohužel nikdy nedá připravit na 100%. Jediné, co můžete udělat, je pravidelně kontrolovat stav všech hadic, potrubí a utažení spojů. Pak samozřejmě nenechávat zapnutou pračku a myčku když odcházíte z domu a vypínat vodu když odjíždíte na déle než týden. (více o prevenci tady: https://www.mam­byt.cz/udrzba-bytu/tohle-vam-vytopi-byt-jak-tomu-predejit/).

Jak už tady ale bylo zmíněno, pojistka je na tohle ZÁKLAD. Těch pár stovek ročně za to opravdu stojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

nyjono – vytopení je stále vytopení a je úplně jedno, co je příčinou. Proto tam, kde vytopení hrozí, se instalují čidla s automatikou, která ihned reagují a spustí alarm. Jsou-li dobře instalována, škody jsou minimální, nebo žádné.

před 1266 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

zjentek – pěkná blbost a ještě ohodnocená. Pojistka řeší následky, ale nezabrání vytopení.

před 1266 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jakto že nezabrání? Tobě už se snad podařilo, aby se Ti stala nějaká škoda z příčiny, kterou pokrývá pojistka? Nebo někoho takového znáš? Pokud jsi nebyl svědkem zázraku, tak by tvá odpověď měla jen potvrzovat pravidlo že dobrá pojistka opravdu vytopení zabrání. Pokud máš správnou pojistku na vytopení, Tvůj byt či dům může být zlikvidován jedině záplavou, požárem, nebo tajfunem (přesto že tajfuny se vyskytují jen na jižní polokouli a pro uragány tady nemáme dost blízko dostatečně velký a teplý oceán)

před 1266 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Dochy,
pojistka tomu skutečně nezabrání, řeší až následek. Kdyby k pojistné události nedošlo,
např. protože by se jí podařilo předejít, nebyla by vůbec potřeba.

Pojistné plnění usnadní náhradu škody, která vznikla pojistnou událostí.
Tazatel ale chce předejít té události…

před 1266 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ale je třeba a zabrání… To je podobné jako když nechci zmoknout, vezmu si s sebou do tašky deštník. Pokud mám v tašce deštník, zaručeně nezaprší. 😉

před 1266 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pardon, asi jsem se spletl, Tajfuny jsou myslím někde u Asie, Cyklony na jihu u Austrálie

před 1266 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Elkon, seznam se s názorem aliendrona a seznáš, když se zatopí sklep i s kotlem ústředního topení, že vytopení domu už neřešíš. (;

před 1266 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek