Jak přečká Achatina žravá vedra?

Od jara chováme Achatinu žravou.Minulé úterý, jak začala šílená vedra,se úplně celá zahrabala do kokos.drti, že není vidět,a dosud nevylezla.Je to pro tyto šneky typické,nebo je po ní?Pravidelně jsme ji rosili.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jestli žije,tak určitě vyleze,jelikož se výrazně ochladilo a toto počasí nějaký čas potrvá,třeba tak měsíc…snad vyleze,musí si po tom vedru odpočinout,jesltli jste jí fakt rosili,tak by se jí nemělo nic stát…
Doplňuji:
Vagro,je lepší ji/jeho nerušit,pravdě­podobně se vzpamatovává z toho vedra.Mě by to asi taky lákalo,ale vždycky jsem je nechala a oni pak vylezli …samozřejmě,že se může stát,že to vedro nezvládl/a,ale já bych počkala tak tři dni a pak bych ho asi vyhrabala,ale teď bych to nechala,podle mého,jestli ho máte normálně doma,tak večer vyleze,oni to fakt dělají. Prostě odpočívá a užívá si ochlazení. Jinak mu tam samozřejmě dejte vše co mu dáváte normálně,podle toho také poznáte jesli vylezl,třeba vyleze jen na chvíli a pak se zase schová…

Další odpovědi
vagra

Já bych se podíval,co se s ní děje.
Tak velkého plže přece musíte najít.

panenka

Já si myslím,že se obávat ničeho nemusíte že je v pořádku že jí je jen ted v tomto počasí velmi horko a tak proto se ted schovala a nevylezá.

Ted jsem četla,že šneci mají rádi vysokou vlhkost (až 90 %) a teplotu kolem 28 stupňů. tak se ničeho nebojte vaše Achatina je určitě v pořádku.

http://hobby.id­nes.cz/obri-snek-je-pritulny-a-nenarocny-domaci-mazlik-jen-pozor-na-ty-zrave-1jk-/hobby-mazlicci.asp?c=A100504_­151601_hobby-mazlicci_mce