bleda_ruze

Jak právně ošetřit digitalizaci VHS z hlediska příjmu?

Chci si přivydělat digitalizací VHS, v okolí je po tom velká poptávka. Prosím o radu – co na provozování digitalizace musím mít? Živnostňák? Nebo stačí být nahlášen jako OSV4 a blíže to neřešit? V této oblasti se nevyznám, proto žádám někoho zkušenějšího o radu. Předem díky!
Doplňuji:
Co se autorských práv týče, je mi to jasné – hodlám digitalizovat pouze videa z dovolených atd, žádné origoš filmy či jiné nahrávky.

Odpovědi
Hlada

Je potřeba mít živnostenské oprávnění. Žádné „nahláení jako OSVČ neexistuje“. Digitalizace desek, VHS a filmů je běžná služba. Myslím, že z hlediska autorských práv není pořeba se ničeho bát. Každý má právo si ze svého originálu pořídit kopii pro vlastní potřebu.

Michal Kole

živnost

ale je to ohledně autorských práv dost o hubu, aby jsi nebyla pak spolupachatel.
Doplňuji:
I to nemusí být právně čisté. Stačí když je tam vložena nějaká hudba

Bedy

Navrhuju to dělat jako koníčka s tím, že zákazníci Vás doporučí dál – je to takové šedé, nedá se říct, že by to bylo ilegální. Takto já si začal přivydělávat ke studiu tím, že jsem opravoval počítače a dneska jsem už zas o stupeň výš a dělám to opravdu legálně, byť oficiálně jako brigádník.