Zepple

Jak pracuje voltmetr?

Chápu, že voltmetr musíme připojovat paralerné-měří napětí… Ale jak přesně pracuje? Podle vzorce U=R*I? jak si zjistí odpor, když ten se vypočítá podle R=U/I…?-neznáme přece to napětí.

Odpovědi
anonym

Vnitřní odpor voltmetrů,zejména elektronických je mnohonásobně větší než vnitřní odpor zdroje,takže je zanedbatelný a nebere se s hlediska úbytku napětí zdroje v úvahu.

Zdroj: základy mněření fyzikálních veličin

9 řemesel

Je to svým způsobem spotřebič.Tak jako se stejná 100W žárovka rozsvítí více při 220V než při 120V , tak se ručička vychýlí více při vyšším napětí.To ale je velmi zjednodušeno , leč na pochopení podstaty by to mohlo stačit.