Lgee

Jak pracuje spam filtr?

Pokud někdo neposílá hromadné spamy, ale posílá je jen v malém množství, jak si s tím spam filtry poradí? Jak pracují?

Odpovědi
elkon

Vyřazují nevyžádanou poštu. Někdy lze upřesnit, co má filtr vyřazovat.

jáára

Dost blbě. Na chytání spamů mám seznam.cz, ale ty důležité mi obstarávají Microsoft a Google. Furt musím kontrolovat nevyžádanou poštu.

Pepa25

Logicky pracuje s tím, co má: adresu odesílatele, předmět zprávy a její text. Takže blokuje například (může to být nastaveno různě!) 1) podezřelé odesílatele (např. CSOB@blablalba.exotika vydávající se za ČSOB), 2) zprávy z předmětem obsahující slova jako výhra, Viagra, … 3) zprávy, které mají v textu jen link.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.