Ondřej Kluz

Jak pracuje omezovač-termostat?

U vestavné el.trouby Mora potřebuji zjistit,jak pracuje omezovač-termostat spínací a omezovač teploty.

Odpovědi
petr83

No řekl bych, že pracuje na stejném principu jako všechny ostatní termostaty. Je spinací prvek, ke kterému je připojeno čidlo. Spínací prvek se pak podle teploty spíná či nespína okruh a tím udržuje teplotu(či zvyšuje)
Toto je jen základní princip jak fungují termostaty.
Termostaty se ruzní od výrobce k výrobci, typ od typu. Musel by jste nekde z manuálu vyčíst typ termostatu a poté se ná ve specifikacich jeho vyrobce vyčíst použitou technologii(prin­cip)