Zepple

Jak pracuje mikrovlnná trouba?

Jak přesně? Myslím z fyzikálního hlediska? Jak je to s tím magretonem, jak se ty vlny přenášejí atd.? :) Budu ráda zejména za vlastní odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Hudler

Takže mikrovlnka je takový zářič (magnetron), který vydává radiové vlny, které rozkmitají molekuly vody a tím se jídlo ohřeje.

Další odpovědi
Michal Kole

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­krovlnn%C3%A1_t­rouba

elektrikář

Magnetron je elektronka, Která rozkmitá molekuly v okolí, tak až se začnou ohřívat.Na tento vedlejší jev se přišlo za války na prvních radarech.