JájsemRaibek

Jak pracuje lavinový záchranář?

Viděl jsem, že zapichuje takovou dlouhou tyčku do sněhu. Co když tomu pod lavnou vypíchne oko nebo propíchne bubínek? Zodpovídá za takto poškozené zdraví?
Doplňuji:
A to mě z toho sněhu na tý tyčce vytáhnou?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Dá se koupit taková malá vysílačka a ta pokud tě zasype lavina tak určí záchranářům tvou polohu, v alpách to hodně turistů už používá, dá se to všít i do bundy, je to malinký čip.

Ani záchranář v běžné sanitce neodpovídá za to, že ti při masáži srdce zlomí žebra, a stává se to docela často, třeba u dětí, nebo u starých lidí, prvotní je záchrana života.

Doplňuji:
Jasně, normálně se do tyčky zakousneš a oni tě vytáhnou:-DDD

Další odpovědi
gecco

Ne – primární je záchrana života (snaha o ni) i za cenu zranění postiženého.
Doplňuji:
K Doplnění:
;-DD
Ne, vykopou tě lopatkama (nebo něčím jiným)…

zjentek

spíše dostane metál, že na tebe „natrefil“

setapouch

Jako o život.