kefud

Jak pracovat s programem TrueCrypt

Dotaz pro: pl4toon
Poněvadž nejsem zběhlý v PC hantýrce reaguji na Vaší rozsáhlejší odpověď, (kterou jsem zcela nepochopil vzláště s tím WinRARem v systému jste mi zamotal hlavu) k mé původní otázce: Lze zamknout nebo skrýt složku v záložkách?
Chci Vás poprosit o detailnější vysvětlení lze program TrueCrypt použít i pro složky v záložkách? Kam si uložit virt.disk když nepoužiji flashdisk já ho nemíním nikam nosit jsem již v důchodě? Kde stáhnout českou verzi? Můžete srozumitelně popsat v několika konkrétních krocích jak v programu TrueCrypt složku v záložkách zamknu a jak odemknu, případně jaký jiný program se musí použít??
Diky za informace, rád se poučím než začnu laborovat.
kefud
Doplňuji:
Díky všem za informace, nyní proštuduji návody, nejsem zběhlý v experimentování s PC rozhodně nejsem líný. Potřebuji trochu inšpirace abych dostal odvahu se tématem prokousat k zdárnému konci. Proto jsem se nejdříve pokusil získat alespoň částečný přehled dotazem na stávajících stránkách: A votom to je!!!

Odpovědi
badisko

omg …tohle patri do doplneni otazky minule ..!!! nezaklada se dalsi otazka ..:D …
s WinRARem to bylo mysleno tak ze muzete onu slozku v pocitaci jednoduse zkomprimovat ..a chranit ji heslem …nevihodu WinRARu je takove je je placeny proto vam doporucim toto …http://www.slu­necnice.cz/sw/7-zip/ ma take tuto volbu ..tady je jak by to asi melo vypadat …zde jsem vam natocil jak to funguje ..7zip..http://le­teckaposta.cz/812182435 tohe mel ma mysly..zamknout zalozky nelze …nicmene jsem vam neco nasel mohlo by vas to zajimat …kdyz nejdou zamknout zalozky tak si zamknete celou mozillu …
WinGuard

Uzamknout vybrané soubory a adresáře, zamezit spouštění určitých aplikací (Internet Explorer, Firefox) nebo zakázat stahování souborů z internetu umí aplikace WinGuard. Placená verze programu přidává ještě celou řadu dalších zajímavých funkcí, jako je šifrování disků, podporu více uživatelů, zaheslování Windows už při bootování, zamezení instalace softwaru nebo spouštění samorozbalovacích komprimovaných archívů.

vice ve zdroji …http://techn­et.idnes.cz/zam­knete-svuj-pocitac-jako-trezor-dry-/software.aspx?c=A080627­_115837_softwa­re_mbo
vice ve zdroji

jpau

Kefude, TrueCrypt je super program na ochranu dat, je-li ale uživatel nezkušený (popř. líný si přečíst dokumentaci k programu) tak velmi spolehlivě ochrání data i před jejich majitelem. Kryptování může být docela nebezpečná věc (z pohledu ztráty dat) a nevyplatí se řídit nějakou narychlo spíchnutou kuchařkou, co tady může napsat kde kdo. http://www.tru­ecrypt.org/

PS: Hodil jsem si do googlu truecrypt cz a našlo mi to hned několik výsledků s postupy, takže lze snadno vyvodit, že jsi lenochod.

pl4toon

Nevím kde začít, evidentně by to bylo moc náročné vám přesně vysvětlit jak se to dělá. Bude asi opravdu nejlepší, když si najdete nějaké info sám a pročtete si články a návody na internetu.
Pro začátek doporučím třeba tyto články:
http://magazin­.stahuj.centrum­.cz/sifrovani-2-dil-jak-pouzivat-truecrypt/
http://jnp.zi­ve.cz/truecrypt-sverite-data-nedobytnemu-trezoru

Češtinu k programu najdete tady:
http://www.tru­ecrypt.org/lo­calizations

A manuál jakštakš přeložený do češtiny zde:
http://nemohou­ci.comli.com/dow­nloads/TrueCryp­t_User_Guide.zip

mariohlas

Když hledáte radu nebo pomoc, musíte uvést svůj operační systém (např. „WinXPSP3“,Win7H­omePremium32bit­SP1", ..) a pak podrobně svůj požadavek (co chcete dělat) nebo svůj problém (co vám v programu „blabla“ nechodí). Zatím jsem pochopil jen to, že vám jde o skrytí složky (či více složek) jen v PC (ne na flešce).
Naprosto souhlasím s ‚jpau‘, že TrueCrypt se pro BFU vůbec, ale vůbec nehodí. Já jej nějakou dobu používal, ale jednou jsem se překlepl a přišel o všechna v něm uložená data.
Ve WinXP je k dispozici program „My Private Folder“ (nemusí se doinstalovávat). Ve WinVista ani ve Win7 nic podobného není ; z mnoha free programů je nejjednodušší na obsluhu „My Lockbox“, ale program i Help je pouze v EN. Asi vám to bude vadit, ale o žádném podobném free programu s CZ lokalizací pro vaše možnosti a potřeby nevím.
Taky nevím, zda si uvědomujete, že mlhavě položeným dotazem jen plýtváte ochotou lidí, kteří se vám snaží pomoci. A vo tom to je !!!
Doplňuji:
Velmi se omlouvám všem, co budou mou odpověď číst, že jsem zřejmě z té položené otázky ani z další diskuze pořádně nepochopil, vo co de. Takže můj příspěvek je vlastně mimo mísu, sorry.