jak poznáte že je někdo chytřejší?

Nejlepší odpověď
marci1

Hodně toho ví a nepovažuje se za chytřejšího.

Další odpovědi
Sarrow

Stručně: Snáze s mnohdy i rychleji dosáhne svých cílů.
Doplňuji:
*a mnohdy

bolak

Když je vyzáblej, s bledou pletí a nosí brejle.

Hamon

Kdyz se budu bavit s automechanikem o programovani, budu ja ten chytrejsi (doufam). Kdyz se s nim ale zacnu bavit o motorech, bude chytrejsi on (take doufam). Z toho plyne, ze je to relativni.

huxa

Má vyšší IQ alespoň o 20 bodů.

Kelt

Chytrost nelze posuzovat jako nějakou výšku, nebo hmotnost, co se dá přímo měřit. A nemusí to být ani informovanost v nějaké problematice, nebo zvládnutí nějakého testu nebo úkolu. V pohádkách vždy chudák napálil nějak bohatého, nějakým způsobem nad ním vyhrál, vyzrál, oblafnul ho, samozřejmě zákonně. Můžeme se srovnávat s někým, a říct, že chytřejší je ten, co lépe odpověděl na mé otázky, ale záleží, za jak dlouho, a mohl si odpověď najít, v knize, ve vyhledávačí atd. Třeba tady někdo odpoví, nebo dá odkaz a odpověď se objeví skoro okamžitě, nebo po určité době a to nemusí znamenat, že dotyčný člověk je chytrřejší než tazatel.
Někdy člověk sám na sobě zjistí, že jeden den je plný nápadů a pálí mu to, jindy neví, proč má použít klíče na otevření dveří – A nemyslím tím , že je člověk opilý , zdrogovaný nebo ho někdo praštil do hlavy. Často to asi pozorujete , když se vás někdo na něco ptá, například ve škole. Je to podle Vás také chytrost.

Jiřina Praha

Já to poznávám na druhém nebo i na sobě. Podle hloupostí v reálném životě, chytrý jich dělá přirozeně méně. Snaží se totiž přemýšlet svojí hlavou . Zato hlupák chybuje a nějak si to neuvědomuje, třeba celí život. Pokud odmítnete vyjeté koleje tak se nárok na přemýšlení zvyšuje.