Jak poznáte prošlý knedlík?

Nejlepší odpověď
Drap

Jakmile na něm vyrazí plíseň, tak je na 100% prošlý.

Další odpovědi
Kepler

Mění svou polohu v regálu.

Edison

Před samovolným pohybem samovolně mění barvy. Ještě před tím plyny.

marci1

Podle data spotřeby, uvedeného na obalu knedlíku (při vhodné teplotě skladování). 🙂

NeNonym

Jako – trávícím ústrojím?
Je obvykle hnědý…

😉

Edison

Podle data spotřeby moc ne. To je MINIMÁLNÍ doba, po kterou lze považovat potravinu za nezávadnou, pokud jsou dodrženy skladovací podmínky. Vcelku bezproblémů může vydržet poživatelná mnohem déle.

Dochy

Dotaz byl na „prošlý“. Pokud pomineme možnost, že jej někdo prošlápl, tak prošlý bude právě uběhnutím doby min. spotřeby. Ano, nemusí být nutně zkažený. Však on se také zpravidla nezkazí z minuty na minutu úderem půlnoci posledního dne lhůty min. trvanlivosti…

Edison

Nojo, jenže expiraci jsem na knedlíku ještě neviděl. Jen na jeho obalu.

Dochy

😉 Mno jo… nikdy by mn2 nenapdalo, že by mohl expirovat obal 😉
(Já vím, jen vtípek)
Ale jinak se to nepozná. Pak už jen zapátrat v paměti a zkontrolovat pohledem či počuchem…

Edison

O tom zde již dobrou čtvrthodinu hovoříme! 😁

anonym

Edison: Ještě než třeba zmodrá, tak vypouští plyny typu, když si člověk prdne?

Edison

Tak nějak. Je to bude mít asi kapku jiné složení…

anonym

Kepler: Přemísťuje se?