MasterGames

Jak poznat, že se trampolína může protrhnout?

Máme na zahradě trampolínu a když jsem na ni chtěl dnes vlézt, přemýšlel jsem nad tím, zda se kvůli chladu může protrhnout. Jak je to z fyzikálního hlediska?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím z jakého materiálu ta tkanina je, ale některé syntetické materiály se za nízkých teplot skutečně stávají křehčími. Jinak, pokud není poškozená, zteřelá, přetěžovaná a nevlítneme na ni obutí, tak by se trhat neměla.

Michálek1245

Trampolína má udanou nějakou nosnost, takže podle toho. A pak samozřejmě podle toho, v jakém stavu je ten skákací materiál. Nevím, jak se tomu říká. Možná by vám ale taky poradil tenhle článek, kde píšou o tom, zda se trampolína vůbec vyplatí: https://www.spor­tli.cz/magazin/vy­plati-se-trampolina/ Já osobně teda trampolíny moc nemusím. Když vidím, jaké z nich mají děti úrazy, tak to podle mě za to nestojí.