sasanka15

jak poznat, že je auto stočené?

pořád čtu o stočených tachometrech, ale jak můžu zjistit, jestli je nebo není stočený? díky

Nejlepší odpověď
anonym

S jistotou to zjistíš, jen pokud se dostaneš k informacím o vozidle (info zprostředkuje např. Cebia – http://www.ce­bia.cz/nase-sluzby/pred-nakupem-vozidla/autotra­cer/popis-sluzby.html ).
Jinak si lze – samozřejmě, nechat auto prohlídnout od zkušeného mechanika – může detekovat nejen stočené km (resp. najít indikace, prokázat to nemůže), ale i jiné vady (za)tajené prodejcem.

Další odpovědi
Andre5000

Při koupi ojetého auto je vždycky dobré mít s sebou nějakého odborníka přes auta, i kdyby jste si ho měla zaplatit, vyplatí se to.

Fajník

Vizuálně stočení tachometru nezanechá žádné stopy. Poznáš to podle VIN kódu, který zadáš do databáze cébie.

honza19hk

mizerný auto poznáš hlavně podle motoru,protože čím víc má najeto,ikdyž to tachák neukazuje,tím víc je motor,převodovka atd. v háji.

Marek656

Máte někdo zkušenost s dekarbonizací motoru? Pomohlo to?

Renikled

Na našem autě to při 190 tiscích km pomohlo. Nechal jsem udělat dekarbonizaci motoru vodíkem od Sherlog, dá se to u nich udělat za dobrou cenu a hned to bylo na autě poznat. Motor má pravidelný chod a lepší výkon. Navíc i menší spotřebu, takže se to rychle vrátí.

Sůwa

Někdy pomůže podívat se na pedály, ty se většinou zapomenou vyměnit 🙂