bulík

Jak poznat zabezpečenou a nezabezpečenou wifi? V jedné hospodě, i pod heslem, mi zahlásil nezabezpečená síť.

Nejlepší odpověď
Emefej

Zabezpečená bezdrátová síť je chráněna šifrováním. Obvykle se používá protokol WEP. Síť bez tohoto šifrování, i když zajištěná heslem, je považována za nezabezpečenou. Já chodím do hospodu kvůli pivu a takové problémy nemusím řešit.

Další odpovědi
gecco

Zabezpečená siť má nějakým způsobem šifrovaný přenos dat (WEP, WPA, WPA2) – tedy při požadavku na zadání hesla byla wifi velmi pravděpodobně zabezpečena.
Jenže – WEP v podstatě žádnou bezpečnost neposkytuje…
Takže je otázkou, jaké zařízení ti hlásilo, že je wifi nezabezpečená (zda třeba byla wifi šifrována WEP a to zařízení ´považuje´ za bezpečné až WPA…
___
Na druhou stranu – veřejně dostupné sítě (je veřejně známo heslo k šifrování) – obecně, NEJSOU BEZPEČNÉ… Odposlechnout komunikaci není složité a heslo není nutné prolamovat (v obtížnosti prolomení hesla tkví právě ´bezpečnost´ WPA/WPA2…
___
Takže na každé veřejné sítě pohlížej jako na nezabezpečené a tomu přizpůsob své aktivity při připojení…
😉
Doplňuji:
Oprava: …„veřejně známo heslo k šifrování“… → …„veřejně známo heslo k připojení“…

arygnoc

podľa hlásenia siete (hlási vám nezabezpečenú sieť).

je to dané nastavením routera – nie je v ňom nastavené šifrovanie.
upozornite hospodského, že i napriek zaheslovaniu prístupu nemá nastavené šifrovanie (security mode) – doporučené nastavanie „WPA auto“; pri vypnutí šifrovania sa sieť javí ako nezabezpečená.

;-Q