Dzejkob

Jak poznat prošlé kuřecí maso v obchodě?

Existuje nějaký elegantní způsob, jak v obchodě rozpoznat, jestli je kuřecí maso ve vaničce jaksi, ve špatné kondici/a naopak?

Nejlepší odpověď
Drap

U baleného masa je vyznačen datum. U masa nebaleného , kuřecího, je velmi elegantní způsob jak rozpoznat kvalitní a nekvalitní.Ne­kupovat ho. Všechno kuřecí maso v obchodech je nekvalitní. Kde by se taky ta kvalita mohla vzít. Něco co vyroste od narození do jateční váhy za 28 dní, a déle se kuřata nenechávají, nemůže být kvalitní. Jako maso to ani nevoní ani nevypadá a vůbec už jako kuřecí nechutná. Za 28 dní nevyrostou ani brambory.

Další odpovědi
www

Dnes jsou prakticky všechna kuřata ve stejné kvalitě, poněvadž i soukromíci je většinou krmí stejně.
Jediné co je rozhodující, je jakási záruka na obalu a vzhled (např.nafouklý obal nemražených ap.), případně u těch od řezníka ještě vzhled a vůně masa. Samozřejmě, o barvě nemluvě.
Zkušenost

briketka10

jo je to ale hnus ségra koupila včera mražený stehna v Globusu hned je uvařila a byla cejtit !! už nikdy žádný kuře nekoupím !!
já jsem koupila taky stehenní řízky a dvoje nebyly též dobrý..
budu kupovat jen vepřový :))