KristovaNoha

Jak poznat, jestli mě trestá bůh, či ďábel?

Jak mám vědět kdo za to může, když ne já? :D

Nejlepší odpověď
annas

Pokud dobře „funguje“ vaše svědomí, tak si uvědomíte, že jste jednal špatně. Jde o vaši sebekontrolu a sebehodnocení vašich morálních zásad.

Určitě znáte Desatero božích přikázání a Sedmero hlavních hříchů.
pokud je nedodržujete,. je to proti božímu příkazu, tudíž vás potrestá ďábel, skončíte v pekle, pokud nepožádáme boha o odpouštění, nebudete litovat svých hříchů a klát se.

Poznáte až po smrti. Jak píše Jan Sobotka,

„Věřících v posmrtný život ubývá, neboť
roste počet těch, kdo mají důvodné
pochybnosti, že patří do nebe.“

Funguje u nich svědomí.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=aIVJDltCBGgC&pg­=PA60&lpg=PA60&dq=%22V%C­4%9B%C5%99%C3%AD­c%C3%ADch+v+pos­mrtn%C3%BD+%C5%BE­ivot+ub%C3%BD­v%C3%A1,+nebo%C5%A5&sou­rce=bl&ots=IVe7PIz­f38&sig=ACfU3U0Twfp7br­hqpj9Da8rUVqo3ScEG­hQ&hl=cs&sa=X&ved=2a­hUKEwi95sLUv7LmAh­VcVRUIHUIdB2MQ6A­EwAHoECAoQAQ#v=o­nepage&q=%22V%C4­%9B%C5%99%C3%AD­c%C3%ADch%20v%20pos­mrtn%C3%BD%20%C5%BE­ivot%20ub%C3%­BDv%C3%A1%2C%20ne­bo%C5%A5&f=fal­se

Další odpovědi
anonym

To je pokus o vtip? … velmi pravděpodobně ani jeden, rozhodně je pravděpodobnější, že si za to opravdu můžeš sám, ať už máš na mysli cokoliv – odkládám křišťálovou kouli.

quentos

Ďábel neexistuje, jde o výmysl církve, aby zasela do lidí strach a vydělala na tom.
Bůh velmi pravděpodobně existuje, ale podle N. D. Walsche a jeho „Hovorů s Bohem“ netrestá (je ztělesněním bezpodmínečné lásky). Takže existují dvě možnosti – buď se Walsch mýlí a trestá tě Bůh, nebo si za to můžeš sám. Takže máme zase dvě možnosti, ale aspoň jsme vyloučili ďábla.

zjentek

Třeba za všechno může tvá mamka, co ty víš…

Kristova noho, připrav se, že nebude nikterak jednoduché poznat, kdo tě trestá!

S podobným názorem uživatele George a všech, kteří sdílejí názor, že si za vše můžeš sám, rozhodně nelze souhlasit. Proč? Uveďme příklad: Při rodinné procházce parkem dojde k náhodné přestřelce, při níž je zastřelena žena uživatele George. Dle jeho treorie si za tragédii mohla sama a tečka. Ovšem čí byl nápad jít do parku? Co když se nápad zrodil ve jeho hlavě a navzdory vlastní teorii začne mít pochybnosti, zda za „její tragédii“ v důsledku nemůže on sám? Ztotožnit se s pozicí viníka pro něj nebude nikterak jednoduché, ovšem veškeré pochyby se rozptýlí ve chvíli, kdy si uvědomí, že její tragédie je především tragédií jeho. Pak, DLE JEBO TEORIE, je vše jasné- JEHO tragédie MUSELA vzniknout také jeho vinou, ať se už stalo cokoli (ať už máme na mysli cokoli)! Jenže pak jsou tady taky jejich děti. Co když i jejich děti, které byly činu přítomny, budou považovat tragédii jeho ženy a jejich matky za tragédii sobě vlastní? Pak dle Georgovi teorie jsou viníky tragédie jeho děti, přinejmenším jedno z nich. Ale které? Ne, to je přeci nesmysl- z principu si zde za svůj trest může každý sám, podle něj. Čili vše vypadá jasný a uzavřený. Ovšem není mně potom jasný, KDO Z NICH je všechny trestá, coby pozůstalé HROMADNĚ, když ne Bůh, Ďábel, oběť, ani nikdo další. Veliký otazník. A je vůbec možný trestat SEBE HROMADNĚ?
„…rozhodně je pravděpodobnější že si za to opravdu můžeš sám …“. Mno- jestli on podobně smýšlející člověk pak není na sebe a okolní svět tak trochu přísný… (;

elkon

Ty pány neznám (tys je někdy potkal? jestli ano, tak se jich zeptej). A proto jistě za to můžeš ty.

Roman71

Zkuste se zeptat sám sebe, jestli máte Boha ve své životě na prvním místě, nebo ho ignorujete.. 😉

Odpověď najdete v biblickém: „Každý sklízí to, co si zasel.“ (volná citace)