Gus_Fring

Jak poznat, jestli mám Aspergerův syndrom?

Máma mi to často říkala, má totiž v práci kolegyni s aspergerem. Nejsem nejlepší v zavazování tkaniček, neudržím s dospělým oční kontakt a manuálně zručný také nejsem. Na druhou stranu, rád sportuji. To asi u nejznámějších aspergerův nebudete očekávat. Jsem ješitný, ale to s aspergerem nemusí mít zase tolik společného. Lidi mám rád, ale téměř mi vždy lezou na nervy. Nevydržím si s kamarády povídat celý školní den. Spíše prohodím vtip, řeknu novinky a potom chci klid. Udržuji si dobrou hygienu a jen trochu špinavějších věcí se štítím. Mám pár malých „úchylek“. Např. trochu větší množství vitaminu C, pořádek,… Narozdíl od svých vrstevníků se o „chození s dívkou“ nezajímám.
Dělal jsem si aspie quiz a jsem v pohodě. Dá a jestli ano, tak jak univerzálně rozpoznat aspergera?

Odpovědi
Edison

To může jakž takž poznat jedině odborný lékař.

led

Človek s „aspergerovým syndrómom“ sám na sebe nepozná, že má tento syndróm.
„Pacienti mají potíže zejména v sociálním chování, komunikaci a v oblasti emocí. Mají zpravidla vysoké IQ a často se zajímají o jedno téma, o kterém mívají rozsáhlé znalosti. Řeč u pacientů nebývá opožděna…
Mezi projevy Aspergerova syndromu patří:
problémy navázat vztah;
emoční citlivost;
fixace na jednu osobu či objekt;
nedostatek představivosti;
rituály.“ https://www.wi­kiskripta.eu/w/As­perger%C5%AFv_syn­drom

Lotr2008

Hele mě ve škole furt říkali že sem auťák a je mi to i jedno :DD Drž se a to, že jsi autista ti pak bude jedno! Za to, že si autista se stydět nemusíš, přece jenom lidé s AS jsou i geniální. Mel jsem ale spolužáka, co tvrdil že má AS aby si o něm ostatní mysleli, že je chytrý. Nejvyšší sam ví nejlépe, zda tomu vůbec sam věřil a nechtěl se jen utěšovat, že je velice chytrý i když podle mé maminky nebyl… podle mě se jen na sobě snažil mermomocí hledat věci, které by s AS mohly souviset.

zjentek

Třeba pozoruj, jestli máš nějaký neobvyklý rituály. Jestli jo, tak je to asi špatný… (příklady uvádět nebudu, neb mě zase Kepler napadne, že nejsem dostatečně vtipný).

To lotr: Lotře, auťák je mi jasný, ale kdo je kiďák?

Mc Merkurion

… dneska je to samej syndrom, dřív byl člověk jen jinej: pomalejší, živější, blbej, lempl, chytrej, atd …
… jestli jseš samotář a puntičkář na pořádek, trochu levej a zárověň živější (sport), tak nevi, jestli to z tebe dělá aspergena, a co se týče holek, to taky může ještě přijít časem …