Bubbles

Jak poznat falešného realitního makléře?

Ahoj všem,
dá se nějak poznat falešný realitní makléř? Existuje nějaká databáze, jak si ověřit , či prověřit makléře?
Doplňuji:
Ptám se proto, že jedna žena nabízí úvěry v souvislosti s nemovitostmi. Po krátkém zapátrání po internetu se člověk nestačí divit tomu, že na ženu je několik negativních recenzí o tom, že poskytuje tzv. úvěrové podvody, kdy lidi dostává do finančních potíží, má několik exekucí a dle všeho byla i před pár lety za tyto podvody (které měla páchat/páchá po celé ČR) vyšetřována. O to víc mě pak šokovalo, že by měla pracovat pod jednou realitní společností.
Např. někdo má zájem o RD a tato žena dotyčnému slíbí úvěr, příp. i zprostředkování koupi této nemovitosti (podrobnosti o průběhu prodeje zatím neznám, jestli je natolik šikovná, že by zjednala i prohlídku nemovitosti, ale pochybuji), přičemž o prodej domu se stará konkurenční RK, o které potenciální zájemci nevědí/neověří si a jednají pouze s touto paní. Takoví lidé tedy podepíší smlouvu (ano, je to jejich hloupost) o úvěru a koupi domu, složí zálohu a žena se vytratí i se zálohou. Zřejmě s tím ani nikdo nic nedělá, když v těchto podfukách nadále pokračuje.

Nejlepší odpověď
gecco

Co je to „falešný realitní makléř“??
Vzhledem k tomu, že ti takový makléř při koupi či prodeji stejně za nic neručí, jak se – funkčně – liší ten falešný od ´ryzího´??
😁
Doplňuji:
Realitní makléř NEnabízí úvěry v souvislosti s nemovitostmi…
To je pak ´finanční´ makléř…
😉

Další odpovědi
Pepa25

Falešný realitní makléř neexistuje, protože není žádný oficiální seznam makléřů. Zprostředkovávat prodej nemovitostí může kdekdo. Samozřejmě jsou mraky podvodníků – v tomto oboru jde o dost peněz a lidé mají málo zkušeností, což je vražedná kombinace.
Z popisu mi vyplývá, že se paní zaměřuje na kupující, je to tak? To mi připadá divné, proč by někdo jen tak platit zálohu na byt, zvlášť když ho ani neviděl? To nachytá asi jen opravdu úplné hlupáky …

Drap

To zjistíš až po prodeji nebo po nákupu. Předem to půjde dost obtížně.

anonym

Čuss – Legitimazice,te­lefon na firmu a samozřejmě předchozí osobní návštěva RK – na nějaké návrhy bych pravděpodobně nereagoval a ani je nevyslechl…„dů­věřuj,ale prověřuj!“…musíte samo vědět co chcete a co vlastně požadujete?Zn­.„obchodní úroveň“,nějaké pochůzkáře nebrat v žádném případě!

ivzez

Žádná databáze neexistuje.

Věřit se nedá žádnému makléři ani RK.
Pokud o čemkoliv jednat s makléřem,
pak jenom s takovým, kterého Vám
doporučí na základě osobní zkušenosti někdo,
komu můžete důvěřovat.

Chcete-li prodat/koupit nemovitost,
jednejte radši sám za sebe.

Bubbles

Gecco: uvádím to, jak se dotyčná sama prezentuje. Jako realitní makléřka a přitom nabízí i úvěry, oddlužení a nevím, co všechno 🙂

gecco

Dotyčná se může prezentovat jak chce – nejsu blbý, abych ´každému´ na potkání věřil…
;-DD
Mimochodem – lidem, kteří „nabízí i úvěry, oddlužení a nevím, co všechno“ nevěřím ani pozdrav (stejně jako jiným podomním obchodníkům)…
Beru jako fakt, že jejich primární snahou je vydělat, v mnoha případech podvodem…

Bubbles

Gecco: zřejmě s prodejem/koupí přes RK nemáte žádnou zkušenost 🙂

gecco

Mám…
😉
Ale já vím, co chci a to, co nechci, poměrně razantně odmítám…
😉
Mimochodem – kdo svěří své finance neznámému člověku si o průšvih přímo koleduje…
Na např. převod peněz při púrodeji či koupi nemovistosti bych využil výhradně bankovní vinkulovaný účet – v tomto kontextu nemají mou ´důvěru´ ani notáři, o realitce ani nehovoře (nějakému s.r.o. se základním jměním 100 tis. ani náhodou nesvěřím peníze v řádu milionů!!).
😉